koncert

Jethro Tull’s Martin Barre - Aqualung 50th Anniversary Tour

Niekdajší gitarista Jethro Tull prinesie k 50.výročiu ikonického albumu Aqualung koncertné prevedenie od prvej po poslednú skladbu a nebudú chýbať ani ďalšie klasiky Jethro Tull ! Fanúšikovia tak budú mať neopakovateľnú príležitosť zažiť naživo skladby, ktoré neboli na playlistoch kapely celé desaťročia.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Výnimočné turné oslavujúce ikonický album. Aqualung katapultoval  Jethro Tull do veľkých športových arén a priniesol kapele úspech ako žiadny pred ním a ani po ňom.

Martin Barre bol v skupine v období 1968 do 2012.  Niet pochýb, že jeho zvuk a spôsob hry na gitaru patril k hlavným stavebným kameňom úspechu Jethro Tull.  

Gitarové figúry a sólo v titulnej skladbe Aqualung boli zvolené medzi top 20 najlepších gitarových sól rockovej histórie (MusicRadar, Guitar World a mnohých ďalších). V roku 1988 bol Martin Barre za svoj výkon na albume Crest of a Knave ocenený cenou Grammy.

Popri tvorbe s Jethro Tull, Martin Barre spolupracoval aj s inými umelcami, ako napríklad Paul McCartney, Phil Collins, Gary Moore a na pódiu sa ocitol aj s kolegami ako Jimi Hendrix, Led Zeppelin, alebo Pink Floyd.

Vstupné: 25€ / 30€

Odporúčame

koncert

Sharpe 2023

Priestory bratislavskej Novej Cvernovky v apríli opäť ožijú hudobným festivalom a konferenciou. Sharpe prinesie prehliadku...Viac
20.4.2023 - 22.4.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!
koncert

Explore: Sturle Dagsland (NO) + Siksa (PL)

Št 2.2.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!
divadlo

Divadlo SkRAT: Skupinová terapia

Renomovaný divadelný súbor sa poháda pri kreovaní novej inscenácie. Tu niekde sa začína predstavenie Skupinová terapia, ktoré...Viac
Ut 7.2.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
vážna hudba

Organové koncerty pod pyramídou

Ďalší ročník koncertného cyklu Organové koncerty pod pyramídou.Viac
19.2.2023 - 18.6.2023 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!