koncert

Iva Bittová & Antonín Fajt & Chimera

Tento výnimočný večer s Ivou Bittovou ponúkne jedinečné spojenie hudobnej intimity a medzinárodného umeleckého dialógu. Publikum sa môže tešiť na nezabudnuteľný hudobný zážitok, ktorý spája tradície world music, improvizáciu a jedinečné osobnosti na jednom pódiu.
odporúčame!

Na koncerte, ktorý je súčasťou májového turné organizovaného Palácom Akropolis a jeho partnermi, sa predstavia dve hudobné formácie. Prvú časť večera bude tvoriť spolupráca Ivy Bittovej a klaviristu Antonína Fajta, ktorá sľubuje hlboko osobné prepojenie hlasu a klavíra. V druhej polovici vystúpi Iva spolu s americkým súborom Chimera v zložení Steve Gorn, Timothy Hill a Michael Bisio, ktorý sa s Ivou predstaví v Európe po prvýkrát. Tento výnimočný projekt spája jazz, klasickú hudbu a prvky improvizácie do podmanivého celku. 

Program:
1. Iva Bittová a Antonín Fajt Iva Bittová a Antonín Fajt 2017
2. časť: Iva Bittová & Chiméra: Steve Gorn, Timothy Hill & Michael Bisio Chiméra Sampler

Iva Bittová je jedinečnou osobnosťou českej i medzinárodnej hudobnej scény, ktorá svojím umením dokáže osloviť široké spektrum poslucháčov. Jej hudobný prejav spája prvky folklóru, jazzu, klasickej hudby a improvizácie, čím vytvára úplne originálny a emotívny umelecký zážitok. Vďaka svojmu charakteristickému prejavu, v ktorom sa hlas stáva rovnako dôležitým nástrojom ako husle, sa Iva Bittová stala uznávanou ikonou nielen v Českej republike, ale aj na medzinárodnej scéne. Jej tvorba zahŕňa spoluprácu s poprednými orchestrami, súbormi a sólovými hudobníkmi a každé vystúpenie je oslavou kreativity, slobody a hlbokého spojenia s publikom.

Antonín Fajt, syn Ivy Bittovej, je talentovaný skladateľ a klavirista, ktorého tvorba spája minimalizmus, jazzové vplyvy a zvukové experimenty. Spoločné vystúpenia s Ivou Bittovou odhaľujú hlbokú hudobnú a rodinnú symbiózu, ktorá sa odráža v každom tóne.

Chimera je výnimočný hudobný projekt, ktorý spája troch vynikajúcich hudobníkov: Steva Gorna, majstra indickej bambusovej flauty bansuri, Timothyho Hilla, priekopníka vokálnej hry a improvizácie, a Michaela Bisia, renomovaného kontrabasistu. Spoločne vytvárajú zvukovo bohatý a emotívny svet, ktorý spája tradície rôznych kultúr s modernými hudobnými postupmi.

Vstupné: predpredaj 20€

Odporúčame

koncert

CocoRosie (USA)

Ikonické duo CocoRosie, ktoré tvoria americké sestry Sierra a Bianca Casady, po desiatich rokoch mieri opäť na Slovensko.Viac
Št 19.6.2025 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
divadlo

Istropolitana Project: ECO 40-60° (GB)

Predstavenie skúma fyzický zápas s opakujúcimi sa, všednými a - napokon - nemožnými úlohami.Viac
So 3.5.2025 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
koncert

Kubo Ursiny & Provisorium hrajú skladby Deža Ursinyho

Pri príležitosti tridsiateho výročia úmrtia Deža Ursínyho sa KUbo Ursiny & Provisorium opäť predstavia na koncertoch na...Viac
Pi 9.5.2025 / Klub za zrkadlom
odporúčame!
koncert

One Day Jazz Festival: Esperanza Spalding (USA)

One Day Jazz Festival privádza na Slovensko jednu z najinovatívnejších osobností svetového jazzu. Speváčka, basgitaristka,...Viac
St 14.5.2025 / STARS auditorium
odporúčame!