koncert

Iva Bittová + Vladimír Václavek - Bílé inferno - zrušené

Originálna speváčka Iva Bittová je spájaná s Vladimírom Václavkom najmä kvôli jednému z ich najlepších albumov, ktoré vyšli na českej scéne. Je to Bílé inferno, s ktorým vystúpia aj na slovenskom pódiu v Novej Cvernovke.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Iva Bittová patrí medzi najúspešnejšie české umelkyne a hudobníčky nielen vďaka svojmu pôsobeniu v Česku, ale aj početným koncertným aktivitám v zahraničí. Známa je najmä svojím nezameniteľným spevom a hudobným prejavom, ktorý zúročila mnohými spoluprácami po celom svete.

Originálnu speváčku, huslistku a skladateľku Ivu Bittovú spája s hudobníkom, textárom, "zakladateľom brnenského alternatívneho rocku" Vladimírom Václavkem viacero úspešných spoluprác. V 80-rokoch založili alternatívne rockové zoskupenie Kolektiv (neskôr Dunaj), či v r. 1999 skupinu Čikori. Za jeden z ich najlepších spoločných albumov a zároveň za jeden z najzásadnejších albumov, ktoré vyšli na českej scéne je považovaný práve album Bílé inferno z r. 1997, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Indies Scope. Na albume sú použité okrem autorských textov Ivy Bittovej a Vladimíra Václavka aj básne od Bohuslava Reynka, Jana Skácela či Zuzany Renčovej.

-------

Vstupenky čoskoro
 

Odporúčame

film

Jack stavia dom

Matt Dillon, Uma Thurman a Bruno Ganz vo filme Larsa von Triera. Pre sériového vraha Jacka je každé zabitie umeleckým dielom...Viac
St 27.5.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
film

25 km/h

Ne 31.5.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
výstava

Marek Ormandík - Ksicht

25.2.2020 - 30.6.2020 / Galéria 19
odporúčame!
cestovanie

Cestovateľské kino: Kuba

Ut 21.7.2020 / Dunaj˜
odporúčame!