koncert

In Jazz We Trust presents Azymuth (BRA)

Brazílska jazz-funková legenda Azymuth zavíta v rámci série In Jazz We Trust už druhýkrát do Nu Spirit Clubu. Sprevádzať ich bude ambasádor jazzu Kinet spoločne s DJ Gonzom.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Samba, elektronika a jazz? Máte pocit, že tieto tri veci sa spolu nemôžu mať nič spoločné? Tak si vypočujte hociktorý z dvadsiatky albumov skupiny Azymuth. Trojica hudobníkov – klávesák Jose Roberto Betrami, basista Alex Malheiros a bubeník Ivan Conti prezývaný Mamão – sa stretla v Rio de Janeiro už na konci 60. rokov a v ďalšej dekáde boli prvou kapelou, ktorej sa podarilo spojiť tradičnú brazílsku hudbu s jazzom a vtedy sa rodiacou elektronikou.

Trojica hudobníkov z Rio de Janeiro začala spolu hrať v roku 1972, a doteraz má na konte 25 štúdiových albumov. Posledný, Aurora, vyšiel na labeli Far Out v roku 2011. Azymuth je pionerom spojenia elektronických zvukov s jazzom, čím oslovuje nielen jazzmanov, ale aj fanúšikov moderného tanečného parketu.

Po koncerte Azymuth, ktorý sa začne o 21:30, bude párty pokračovať špeciálnym brazílskym setom DJov Kineta a Gonza.

Vstupné: 8, 80 €

Odporúčame

vážna hudba

Delius, Mozart, Schumann

21.3.2024 - 22.3.2024 / Slovenská filharmónia
odporúčame!
divadlo

Vojna a mier

16.3.2024 - 30.4.2024 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
koncert

Still Corners (USA/UK)

Doteraz Slovensko vždy tesne minuli, tentokrát v rámci koncertnej série Nu Sound Of zaleje americko-britské trio Still Corners...Viac
St 22.5.2024 / Nová Cvernovka
odporúčame!
divadlo

Revízor

Št 29.2.2024 / Divadlo Astorka Korzo ´90
odporúčame!