koncert

NuJazzDayz: Hidden Orchestra (UK)

Na jeseň prinesie NuJazzDayz aj vystúpenie ďalšieho britského projektu - Hidden Orchestra, ktorý sa slovenskému publiku predstaví po 10 rokoch.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Hidden Orchestra

Kapela multiinštrumentalistu Joea Achesona naozaj napĺňa pomenovanie nujazz, kombinuje totiž prvy jazzu s elektronikou, často v ambientných polohách s výraznými bicími a perkusiami.

To všetko od roku 2010, kedy debutovali albumom Night Walks, ktorý britské BBC Radio 1 v tom čase označilo ako album mesiaca.  

V prípade Hidden Orchestra ide o akýsi virtuálny orchester, čo vyplýva z toho, ako skladby vznikajú. Jednotlivé party totiž hosťujúci muzikanti nahrávajú samostatne a až následne ich Acheson skladá vo svojom štúdiu, momentálne v anglickom Brightone.

Na Slovensku je táto formácia dobre známa, koncertovala na Pohode a v rámci festivalu NouveauNu v Bratislave a Košiciach.

Vstupné: predpredaj 25€ - 2.vlna

Odporúčame

divadlo

NeferNefer & Burlesque Show

Božská NeferNefer uvádza svoju Burlesque show! Zvodné vystúpenia rozkošných slečien sprevádza noblesa, humor, kvalitná hudba a...Viac
15.3.2024 - 16.3.2024 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
film

Pozor, padá SNG!

Kafkovský proces rekonštrukcie Slovenskej národnej galérie trval viac ako desať rokov. Príliš dlho sa zdalo, že svetlo na konci...Viac
25.2.2024 - 26.2.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
výstava

Michalská veža: po rekonštrukcii

27.9.2023 - 30.11.2024 / Michalská veža
odporúčame!
výstava

Miloš Alexander Bazovský - Slovenská vizuálna balada

Galéria Nedbalka ako galéria moderného umenia každoročne organizuje niekoľko výstav, prostredníctvom ktorých návštevníkom a...Viac
24.1.2024 - 26.5.2024 / Galéria Nedbalka
odporúčame!