koncert

Godspeed You! Black Emperor (CAN)

Neskutočné sa stalo skutočnosťou. Godspeed You! Black Emperor vystúpia v rámci koncertnej série Nu Sound Of... po prvý krát aj na Slovensku. Vplyv, aký má táto kapela na zvuk žánrov ako post rock, experimentálny rock, drone music je neoceniteľný. Kanadský postrockový kolektív zapracoval svoje mohutné zvukové divadlo do nového albumu, s ktorým rozozvučia aj Bratislavu.
odporúčame!
18.04.2024, Št

Jedna z najdôležitejších skupín post rocku aj inštrumentálnej hudby Godspeed You! Black Emperor sa vracia na scénu s ďalším sountrackom našej doby. Typické zvukové výpady gitarových plôch, do ktorých sa vlievajú husle a kontrabas, ako aj spoločné noisové návaly. Rozpoznateľnosť už po niekoľkých taktoch – netradičné melódie rozvíjajúce sa v repetetívnych a variovaných motívoch. Nič nie je uhladené, ale skreslené a nádherne sa vlniace.

Najnovší siedmy štúdiový albume G_d's Pee at State's End! z roku 2021 vydali na fyzickom nosiči a druhú na streamovacích platformách. Štyri veľké kompozície majú hlbokú atmosféru, hypnotické crescendá a hudobníci vystavali neúprosne vrstvené veže skresleného zvuku. Nahrávka zahŕňa každý obdivovaný aspekt kanadskej kapely.

Čo to o ňom prezrádza už samotný obal, ktorý vlastne pokrýva celú vizuálnu históriu tohto kanadského kolektívu – ilustrácia newyorského umelca Williama Schmiechena s prednou obálkou kvetov a na zadnom obale je nádoba so slzným plynom. Vo vnútri bookletu je osvetlený kríž odkazujúci na ich kultový debut F#A#∞ vzdávajúci hold známemu orientačnému bodu týčiacemu sa na vrchole kopca v rodnom meste skupiny Montreal. Táto grafika sa stala ústrednou témou ich európskeho turné v rámci, ktorého sa vôbec po prvýkrát zastavia aj v Bratislave.

Godspeed You! Black Emperor sú taktiež povestní živými koncertmi, na ktorých premietajú cez legendárne 16mm projektory, umelecké analógové koláže. Publikum uvidí 18. apríla v MMC (Majestic Music Club) tvorbu jednej z najdôležitejších post rockových skupín, ktorá nanovo definovala zvuk inštrumentálnej rockovej hudby. Koncert sa uskutoční v rámci série Nu Sound Of..

Vstupné: predpredaj 29€

Odporúčame

divadlo

Noc na Broadway: The Only Helga Show

The Only Helga a jej hostia vás prevedú nocou na Broadway! Louis Band a náš showensemble budú hrať svetoznáme muzikálové melódie...Viac
18.4.2024 - 17.5.2024 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

Spiritual Front (ITA)

Spiritual Front je talianska neofolková hudobná skupina, ktorá vznikla v Ríme v roku 1999. Ich hudba v mnohom pripomína tvorbu...Viac
Št 13.6.2024 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
od vás odporúčame!
výstava

Lucia Dovičáková - Jana Hojstričová - Kundy Crew

Spoločnou témou prvého tohtoročného výberu nových akvizícií je „ženský hlas“ - diela autoriek, ktoré sa kriticky, sarkasticky či...Viac
1.2.2024 - 14.4.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
film

Pravda je to najdôležitejšie

Dokumentárny portrét filmového režiséra a básnika Eduarda Grečnera.Viac
Po 15.4.2024 / Kino Lumière
odporúčame!