festival

Bratislava Tango Festival

Tango Argentino v súčasnosti už nie je  neznámy pojem ani na Slovensku.  Tancovať argentínske tango v Bratislave (alebo inom meste v rámci Slovenska) sa dá po celý rok v závislosti od možností a interesu tanečníkov. Avšak raz do roka je výnimočná možnosť stretnúť v Bratislave v jednej ronde na parkete celý svet.

 

odporúčame!
26.09.2024, Št - 29.09.2024, Ne

Bratislavského tango festivalu, ktorého štvrtý ročník sa koná na prelome mesiacov september a október  sa môže zúčastniť každý, kto absolvoval aspoň základný trojmesačný kurz argentínskeho tanga, výhodou však je tancovať dlhšie.

Bratislava si už zvykla (prostredníctvom festivalov, maratónov, festivalitov a spektra štúdií ponúkajúcich kurzy argentínskeho tanga), že netreba chodiť hneď do Buenos Aires, keď sa chceme dostať do rondy.

Na pozvanie O.Z. TangoVida (Bratislava) v spolupráci s Tango Natural (Belehrad), pritiahneme Argentínu prostredníctvom profesionálnych maestrov a mnohých tanguerov/tangueriek z celého sveta do nášho mesta.

BTF je výnimočná záležitosť, ktorá si vybudovala postupne svoju tradíciu, stabilné miesto a stala sa súčasťou jesenných atraktívnych projektov Bratislavy, na ktoré sa už niekoľko mesiacov vopred čaká. 

 


(Marta Kossakowska)

Odporúčame

divadlo

Kopny! Buchny! Ric!

Hra DPOH v réžii Gejzu Dezorza.Viac
St 5.6.2024 / DPOH
odporúčame!
film

Perugino - večná renesancia

Význačný maliar a učiteľ talianskej renesancie Pietro Perugino, od úmrtia ktorého uplynulo päťsto rokov, významným spôsobom...Viac
So 15.6.2024 / Kino Nostalgia
odporúčame!
iná akcia

Žofia Dubová & Kristýna Španihelová - Ilha: komentovaná prehliadka

Št 23.5.2024 / Galéria Čin Čin
odporúčame!
divadlo

Divadlo Pôtoň: Terra Apathy

Industriálne-eko oratórium. Projekt Terra Apathy čerpá zdroje z príbehu obce Horné Opatovce, ktorá po výstavbe hlinikárne v Žiari...Viac
Pi 28.6.2024 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!