festival

Bratislava Tango Festival

Tango Argentino v súčasnosti už nie je  neznámy pojem ani na Slovensku.  Tancovať argentínske tango v Bratislave (alebo inom meste v rámci Slovenska) sa dá po celý rok v závislosti od možností a interesu tanečníkov. Avšak raz do roka je výnimočná možnosť stretnúť v Bratislave v jednej ronde na parkete celý svet.

 

odporúčame!
28.09.2023, Št - 01.10.2023, Ne

Bratislavského tango festivalu, ktorého štvrtý ročník sa koná na prelome mesiacov september a október (28.9. – 1. 10. 2023) sa môže zúčastniť každý, kto absolvoval aspoň základný trojmesačný kurz argentínskeho tanga, výhodou však je tancovať dlhšie.

Bratislava si už zvykla (prostredníctvom festivalov, maratónov, festivalitov a spektra štúdií ponúkajúcich kurzy argentínskeho tanga), že netreba chodiť hneď do Buenos Aires, keď sa chceme dostať do rondy.

Na pozvanie O.Z. TangoVida (Bratislava) v spolupráci s Tango Natural (Belehrad), pritiahneme Argentínu prostredníctvom profesionálnych maestrov a mnohých tanguerov/tangueriek z celého sveta do nášho mesta.

BTF je výnimočná záležitosť, ktorá si vybudovala postupne svoju tradíciu, stabilné miesto a stala sa súčasťou jesenných atraktívnych projektov Bratislavy, na ktoré sa už niekoľko mesiacov vopred čaká. Tento festival, zameraný výlučne na Tango Argentino, sa konal v rokoch 2017, 2018, 2019 a po pauze, spôsobenej pandémiou, sa opäť vracia v plnom znení na svoju scénu v roku 2023.

BTF je však špecifickým eventom v tom, že sa ho zúčastňujú tanečníci argentínskeho tanga  vskutku z celého sveta a tak sa na parkete ocitne približne štyristopäťdesiat tanečníkov zo štyridsiatich krajín.

Vziať si teda do objatia (aspoň na chvíľu) zjavne môžete koho chcete nech je odkiaľkoľvek. Ako to vo finále dopadne je na konkrétnej dvojici, ale rozhodne to stojí za zážitok a skúsenosť.

Bratislavský tango festival privíta tento rok maestrov z Argentíny, ktorí sa stali pravidelnou súčasťou BTF (Jonathan a Clarisa, Bruno a Rocio), z Chorvátska (Ivan/Argentínec  a Sara/Chorvátka), ktorí mali prísť v roku, keď nám plány prerušila pandémia a tak sa  teraz konečne ocitnú u nás po prvýkrát. Všetky páry poskytnú na BTF workshopy na celé spektrum tém, ako aj svoje večerné vystúpenia na tanečných večeroch -milongách.  Svoju  unikátnu performance predvedú aj dvaja ďalší Argentínci Martin a Mauricio žijúci vo Viedni.

Tím DJov, ktorí sa svojim spôsobom poniektorí už cítia u nás ako doma, sa postará o motivačné tandy na milongách -  hrať budú Francesco (Taliansko), Romo a Gogo (Turecko), Sonja (Srbsko), Punto a Branca (Argentínec prichádzajúci z Milána), La Gata Negra (Turkyňa z Holandska) a Jelena (Srbka z Luxemburska).

Workshopy aj milongy sa budú konať v centre mesta aj počas populárneho podujatia Biela noc v historickej sále Moyzesovej siene a v charizmatickom priestore Galérie Umelka.

Štyri dni tancovania na takmer dvadsiatich workshopoch, štyroch grand milongách a troch denných milongách sa zavŕšia  návštevou v pikantnom divadle na Obchodnej 17 v Red Cat Cabaret, ktorý pripravil pre účastníkov BTF svoju atraktívnu NeferNefer & Burlesque show.  Účastníci festivalu, ktorí sa stihli na show prihlásiť,  sa tak z objatia v ronde presunú do „objatia“ kabaretu.

Viac info


(Marta Kossakowska)

Odporúčame

trh / gastro

METRO Gusto

13.10.2023 - 14.10.2023 / Námestie Eurovea
odporúčame!
film

Houria

Alžír. Dvadsaťpäťročná Houria je nadaná tanečnica, ktorá sníva o tom, že sa stane členkou súboru alžírskeho štátneho baletu. Aby...Viac
24.9.2023 - 27.9.2023 / Kino Film Europe
odporúčame!
divadlo

Generácia Z: Sused, ktorého nechcem

Ne 1.10.2023 / DPOH
odporúčame!
koncert

Nu Sound of... Zola Jesus (USA) & Nina Kohout

Nádherný hlas umocnený výnimočným akustickým priestorom. Zola Jesus oznámila unikátne turné sólového recitálu s klavírom po...Viac
So 7.10.2023 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!