koncert
iná akcia

Folkový Deň Zeme

Udalosť plná spevu, huby, tanca a sprievodných programov na tému Deň Zeme – prednášky, workshopy, diskusie, expozície a remeselné trhy výrobkov z prírodných a recyklovateľných materiálov. Podujatie sa v prípade priaznivého počasia uskutoční z veľkej časti v exteriéroch DK Zrkadlový háj a DK Lúky. Pred DK Zrkadlový háj vás bude čakať Folkový deň Zeme, hudobné vystúpenia folkových umelcov a pesničkárov pod záštitou legendy tohoto žánru Zuzany Homolovej.
Táto akcia sa konala v minulosti

od 15:00 

Lucia Piussi / Martin Chrobák a priatelia - Aleš Řezáč/hca, Jiří Sekereš - husle / Dominika Fričová / Peter Luha / Peter Janků

18:00 Zuzana Homolová

Lucia Piussi je slovenská speváčka, textárka, skladateľka a herečka.V rokoch 1994-2020 bola frontmankou skupiny Živé kvety, kde spievala, hrala a bola autorkou všetkých textov. Po rozpade Živých kvetov založila spolu s bubeníčkou a huslistkou Agnes Loveckou skupinu Terrible 2s.

Martin Chrobák je hudobný publicista, pesničkár, gitarista. Začínal vo folkovom duu Harachrobák, spolupracoval s viacerými predstaviteľmi slovenskej, prevažne folkovej a bluesovej scény (Slnovrat, 1FQ, Ján "Ponka" Duban, Padlášový výber, Juraj Turtev...). Pôsobil vo vlastnom projekte Private Music ktorý sa neskôr pretransformoval na voľné združenie hudobníkov pod názvom Martin Chrobák a priatelia. Vydal zatiaľ tri autorské albumy: "To bolo rečí..." (1998), "Ďaleko a pešo" (2000) a "Radosť & záujem" (2017).

Dominika Fričová ponúka umelecky hodnotné texty, plné vtipu, ale najmä nutnosti zamyslieť sa a pochopiť, ktoré umne podfarbuje jednoduchou gitarovou hrou. Vyštudovaná lekárka a biochemička. V roku 2019 vydala svoj debutový album O poliach a snehu.

Peter Luha je slovenský multižánrový gitarista, ktorého jedinečná virtuózna hra vychádza z pestrého mixu gitarových techník. Pri svojich vystúpeniach kombinuje spev, beatbox, hru na špeciálnej gitare, zobcovej flaute a perkusiach a vďaka technike loopingu dokáže sám nahradiť celú kapelu.

Pesničkárska dráha Petra Janků sa datuje približne od začiatku deväťdesiatych rokov. Vystupuje prevažne ako sólista. Koncertoval na Slovensku i v zahraničí, vydal viacero štúdiových hudobných albumov. Patrí k najvýraznejším osobnostiam slovenskej folkovej scény.

Tvorba legendárnej slovenskej pesničkárky Zuzany Homolovej sa vyznačuje lyrickosťou, poetickosťou, a silnými väzbami na folklórnu tradíciu. Vydala niekoľko vlastných albumov, a nezmazateľne sa zapísala do dejín slovenskej folkovej hudby.

 

Klubovňa s komunitnou záhradou v DK Lúky pripraví počas celého dňa tvorivé dielne a workshop na tému ochrany našej planéty. Premeníme odpad na umelecké diela.

V spolupráci s OZ Presadíme pripravíme pre návštevníkov podujatia prednášky na tému sadenia a pestovania stromov, tvorbu netradičných sôch a objektov z odpadových materiálov a nebude chýbať ani skutočné, ukážkové sadenie a vysádzanie, aby sme posilnili biodiverzitu v našom okolí.
 

Odporúčame

film

Fabelmanovci

St 1.2.2023 / Kino Film Europe
odporúčame!
divadlo

Slzy Janka Borodáča: Pop Animal

6.2.2023 - 7.2.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!
festival

FLAAM festival 2023

18.8.2023 - 19.8.2023 / Hidepark Nitra
odporúčame!
koncert

Rare Americans (CAN)

Št 30.3.2023 / Fuga
odporúčame!