Skupina Flamengo existujúca od roku 1966 sa stihla počas svojho vrcholného obdobia v rokoch 1970 – 1972 stať legendou a to najmä vďaka albumu „Kuře v Hodinkách“ (1971-1972), ktorý sa považuje za jeden z najlepších československej rockovej histórie.
Súčasná zostava Flamengo Reunion Session vznikla v roku 2021. Jej základom sú dvaja pôvodní muzikanti, gitarista Pavel Fořt a basgitarista Vladimír „Guma“ Kulhánek.
Pavel Fořt, dnes 76 ročný, rodák z Prahy začínal v kapele Mahagón, z ktorej vytvoril Přemek Černý skupinu Flamengo. Po roku 1972 hral s viacerými zostavami a umelcami, ako Etc Vladimíra Mišíka, Helena Vondráčková, Eva Pilarová, Viktor Sodoma, alebo Orchestr Ladislava Štaidla. V roku1977 zakladá kapelu Labyrint Pavla Fořta. Pavel je aj známym hudobným aranžérom. Svojimi aranžmánmi ovplyvnil nahrávky Etc. Vladimíra Mišíka, C&K Vocalu, Marsyasu, alebo Vladimíra Mertu. V roku 1983 nahral vlastný album Premiéra. Fořt je aj učiteľom hry na elektrickú a basovú gitaru na ZUŠ v meste Sedlčany. Počas svojej kariéry sa podieľal na množstve nahrávok, okrem už spomínaných skupín a umelcov napríklad aj Karla Černocha, Felixa Slováčka, Karla Gotta, Jana Spáleného, Mikiho Volka, dua Paleček – Janík, Iva Jahelku, alebo Marty Kubišovej.
Druhým z dvojice zakladateľov je dnes 79 ročný, rodák z Prahy, basgitarista Vladimír „Guma“ Kulhánek. Ide o popredného českého inštrumentalistu, ktorého veľkým vzorom je, ako sám hovorí, Jaco Pastorius. Prvou skupinou, v ktorej hral bola Donald, neskôr Flamengo a po roku 1972, pôsobil v divadle Semafor, v skupine Evy Pilarovej, v Bohemii Leška Semelku, krokoch Františka Janečka, alebo v kapele Jany Kratochvílovej. V rokoch 1981 - 1984 bol súčasťou výbornej skupiny Lipa – Andršt Blues band. V roku 1985 hral v Mišíkových Etc. Neskôr vystupoval s Krausberry, Annou K, alebo so Stanislavom Kubešom a Romanom Dragounom v zostave T4. Od roku 2018 hrá v bluesrockovej skupine Livin Free. Kulhánek sa podieľal na množstve kvalitných nahrávok, ako je napríklad „Provisorium“ Deža Ursínyho (1973), spomínanej Bohemie, hrá na nezabudnuteľnom albume Lasica, Satinský, Filip „Bolo nás jedenásť“ (1981), na legendárnom, eponymnom dvojalbe kapely Stromboli alebo na piatich albumoch spomínaných Etc. Vladimíra Mišíka.
Zostavu Flamengo Reunion Session tvoria ešte – dnes 61 ročný, rodák z Milevska, bubeník Jiří „Zelí“ Zelenka (v múzeu už vystúpil viackrát, napríklad s Etc., Krausberry, alebo s Blues Session). Ide o jedného z najvyťaženejších bubeníkov v Čechách. Hral a podieľal sa na náhrávkach množstva skupín a umelcov, ako napríklad okrem už spomínaných aj Vladimíra Mertu, Bratov Ebenovcov, Luboša Andršta, Kamila Střihavku, Michala Pavlíčka, skupiny Žlutý pes, Blue Effect, alebo Olympic. „Zelí“ je endorserom značky Mapex.
Štvrtým v kapele je klávesák, spevák, gitarista a skladateľ, dnes 55 ročný, rodák z Prahy, Honza Holeček, ktorého poznávacím znamením je orgán Hammond B3. Okrem Flamenga pôsobil aj v Energite, či Blues bande Luboša Andršta a hrá v už spomínanj vlastnej skupine Livin Free.
Posledným zo zostavy je „dychár“ – saxofonista, flautista a spevák Vladimír „Boryš“ Secký. Skupina vydala v súčasnej zostave v roku 2022 zatiaľ jediný, živý album „Live“. O rok neskôr uviedla Česká televízia celovečerný dokument „Flamengo Reunion Session – Kuře v hodinkách 5O“.