koncert

Drť a Fedor Gál & Wilderness & HMNFLY a Družba

V septembri 2022 zahrala kapela Drť svoj prvý koncert v pražskom klube Punctum s Fedorom Gálom, čo malo silnú odozvu a začala pracovať na albume, ktorým tématizuje päť dejinných okruhov - 1945, 1968, 1989, 1993 a 2022.
Táto akcia sa konala v minulosti

Nové skladby sú podané zažitou skúsenosťou Fedora Gála, ktorý sa narodil v roku 1945 v koncentračnom tábore Terezín, bol jedným z lídrov Nežnej revolúcie a dodnes je občianskym aktivistom, spisovateľom a kritickým intelektuálom. 

Každý koncert tak reaguje na aktuálne diania. Okrem vytvárania otázky úlohy a funkčnosti pamäte v spoločnosti, tak reaguje na dramaticky meniace sa spoločenské a vojnové udalosti u nás.

"Textové podklady pre tretí album kapely Drť som robil počas doznievajúcej pandémie covidu a vojny na Ukrajine, po ruskej agresii, v plnom prúde. Tretia Drť je však hlavne o vojne, a viem prečo. Za jednej som sa narodil, do druhej som dokráčal na sklonku života. Polku života pritom za ostnatými drôtmi. Chcelo sa mi zrevať do šíreho priestoru: Stačilo! Dosť! Posledné roky mi prihrali do cesty skvelých parťákov – Mira, Miša a kapelu Drť. Súzvuk hudby, spevu a môjho rozprávania, osobného aj neosobného, tým dostal grády. Som za to vďačný. Vďačný s otáznikom: v detstve mi všade, kde sa spievalo a recitovalo, zakazovali otvoriť ústa. Som totiž trochu nahluchlý a neviem dva razy povedať to isté. Však ono to nejako dopadne, povedal som si, a šiel do toho." Fedor Gál

Drť & Fedor Gál

Fedor Gál - hlas
Lucia Chuťková - klávesy
Miroslav Tóth - saxofón
Marek Buranovský - gitara
Márton Csernovszky - basgitara
Jozef Krupa - bicie

The Wilderness
Gitarová zostava z Trnavy, ktorú už na lokálnej scéne netreba predstavovať. Wilderness vdýchli slovenskému punku nový život a priniesli so sebou originálnu energiu. Nápadité riffy podčiarkujú výrazné texty Denisa Banga, známeho aj ako Fvck Kvlt.

HMNFLY
Večer odštartuje silný hovädzí vývar punk rocku, aj tak by sa dal popísať setlist HMNFLY s kapelou Družba. Zvieratká odchádzajú z lesa, aby si mohli vypočut ich rytmické linky doplnené syntetickými zvukmi z vesmíru. Texty sú ironické, sety rýchle a krátke, tak príď na čas.

Odporúčame

koncert

Nerez & Lucia

Ut 16.4.2024 / Klub za zrkadlom
odporúčame!
koncert

Kosheen & Sian Evans (UK)

Pi 15.11.2024 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Slobodná Európa & Bez ladu a skladu

Turné po ôsmych slovenských a českých mestách je jedinečnou príležitosťou, ako si užiť obe legendy na jednom pódiu. Parné valce,...Viac
So 27.4.2024 / Majestic music club
odporúčame!
letný festival

Colours of Ostrava 2024

17.7.2024 - 20.7.2024 / Dolní Vítkovice, Ostrava
odporúčame!