koncert
iná akcia
stand-up / talkshow

Czecho mecho: WWW + Fajt, Bez ladu a skladu

Posledné Czecho-mecho v tomto roku prinesie koncerty legendárnych WWW s bubeníkom Pavlom Fajtom, skupiny Bez ladu a skladu, a spomenie na Lenku Zogatovú.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Multižánrový projekt občianskeho združenia literarnyklub.sk a Českého centra v Bratislave, založený Lenkou Zogatovou a Ferčim Malíkom v roku 2013, prepája českých a slovenských umelcov. Občas zaspomína na underground, občas vytiahne na slovenské pódiá nové tváre českej a slovenskej hudby, literatúry či slam-poetry.

Posledné Czecho-mecho v tomto roku sa uskutoční v rámci novovzniknutého literárneho festivalu v Novej Cvernovke Autoriáda dňa 9.12. 2017.

------------

Program

18:00 Film:

Bohdan Bláhovec, Robin Kvapil / Moja duša došla do ritě: Koncert pro Lenku Zogatovou

Dokumentárny koncert je zvečnením odkazu Lenky Zogatovej, alias Zogatky, počas večierku na jej počesť. Brnenský klub Fléda sa stal dejiskom spoločného skladania najrôznejších druhov otlačkov predčasne zosnulej legendárnej osobnosti českej kultúry. 

--------------

20:00 Performance:  

Marian Palla

Hudobník, výtvarník, spisovateľ, fejtonista, priekopník konceptuálnej poetickej performance. Je autorom viacerých kníh poézie a prózy, niekoľkých divadelných hier a vyšla mu aj jedna úspešná nečitateľná kniha Njkpůúp kkléedc. 

Žije v Střeliciach pri Brne a chová dve sliepky. 

Adéla Elbel

Stand-up komička a moderátorka, ktorú neformoval Marek Eben ani Milan Markovič. Zaoberá sa životom v popkultúrnom odkaze s presahom do filozofie citátov múdrych ľudí. Je nekompromisne kritická, ale vďaka jej láske k proseccu je občas fajn.

Anatol Svahilec

Vlastným menom Václav Šindelář začal so slam poetry v roku 2014 a ihneď vyhral v tejto disciplíne majstrovstvá Českej republiky. Autor veľmi expresívne a teatrálne spracovaných textov, vynálezca a prevádzkar kruhového divadla Panoptikon Barikáda. Študent katedry produkcie na DAMU, ktorý ako prvý performer reprezentoval Českú republiku na majstrovstvách Európy v slam poetry.

Bohdan Bláhovec

Český dokumentarista, autor filmov Show!, Gottland, Moja duša došla do ritě, ale aj českého seriálu Kmeny. 

Patrí k špičke českej slam poetry, a hoci so slamom skončil, niekedy urobí výnimku.

-----------

21:30: Koncert

WWW Neurobeat + Fajt

Živé bicie Pavla Fajta (Bittová & Fajt, Dunaj) spárované so samplovanou, elektrickou rytmikou a expresívnym spevom Ondřeja Anděru alias Sifona a speváčky Milesy. 

Bez ladu a skladu

Prvý a posledný bratislavský koncert skupiny v tomto roku. Všetci sme ich počuli a kto ešte nevidel nech neváha. Miško Kaščák neváhal s koncertom, na ktorom si pripomenieme maminu skupiny Zogatku.

Facebook event

----------

Vstupné (po 20:00) na bráne 12€ / predpredaj 10€ / študenti 7€

 

Organizátor podujatia: OZ literarnyklub.sk
Dramaturgia: František Malík a Martina Kotláriková
Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Partnerom projektu je České centrum v Bratislave a CzechLit – České literárne centrum

Odporúčame

film

Okupácia 1968

V auguste 1968 vstúpili vojská piatich krajín na územie Československa. O 50 rokov neskôr nakrúcajú piati režiséri z týchto...Viac
Artkino Za zrkadlom / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Longital Suita

Longital na jeseň predstavujú päť koncertov so sláčikovým kvartetom a jeden z nich bude aj v bratislavskej Novej cvernovke.Viac
Pi 19.10.2018 / Nová Cvernovka
odporúčame!
iná akcia

Živijó, SNG!

Príďte osláviť narodeniny Slovenskej národnej galérie v predvečer 70. výročia jej založenia!Viac
So 28.7.2018 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
koncert

Helmet

Newyorská kapela Helmet označovaná za legendu alternatívneho metalu vystúpi v pondelok 6. augusta v Bratislave. Do klubu Randal...Viac
Po 6.8.2018 / Randal Club
odporúčame!