koncert
iná akcia
stand-up / talkshow

Czecho mecho: WWW + Fajt, Bez ladu a skladu

Posledné Czecho-mecho v tomto roku prinesie koncerty legendárnych WWW s bubeníkom Pavlom Fajtom, skupiny Bez ladu a skladu, a spomenie na Lenku Zogatovú.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Multižánrový projekt občianskeho združenia literarnyklub.sk a Českého centra v Bratislave, založený Lenkou Zogatovou a Ferčim Malíkom v roku 2013, prepája českých a slovenských umelcov. Občas zaspomína na underground, občas vytiahne na slovenské pódiá nové tváre českej a slovenskej hudby, literatúry či slam-poetry.

Posledné Czecho-mecho v tomto roku sa uskutoční v rámci novovzniknutého literárneho festivalu v Novej Cvernovke Autoriáda dňa 9.12. 2017.

------------

Program

18:00 Film:

Bohdan Bláhovec, Robin Kvapil / Moja duša došla do ritě: Koncert pro Lenku Zogatovou

Dokumentárny koncert je zvečnením odkazu Lenky Zogatovej, alias Zogatky, počas večierku na jej počesť. Brnenský klub Fléda sa stal dejiskom spoločného skladania najrôznejších druhov otlačkov predčasne zosnulej legendárnej osobnosti českej kultúry. 

--------------

20:00 Performance:  

Marian Palla

Hudobník, výtvarník, spisovateľ, fejtonista, priekopník konceptuálnej poetickej performance. Je autorom viacerých kníh poézie a prózy, niekoľkých divadelných hier a vyšla mu aj jedna úspešná nečitateľná kniha Njkpůúp kkléedc. 

Žije v Střeliciach pri Brne a chová dve sliepky. 

Adéla Elbel

Stand-up komička a moderátorka, ktorú neformoval Marek Eben ani Milan Markovič. Zaoberá sa životom v popkultúrnom odkaze s presahom do filozofie citátov múdrych ľudí. Je nekompromisne kritická, ale vďaka jej láske k proseccu je občas fajn.

Anatol Svahilec

Vlastným menom Václav Šindelář začal so slam poetry v roku 2014 a ihneď vyhral v tejto disciplíne majstrovstvá Českej republiky. Autor veľmi expresívne a teatrálne spracovaných textov, vynálezca a prevádzkar kruhového divadla Panoptikon Barikáda. Študent katedry produkcie na DAMU, ktorý ako prvý performer reprezentoval Českú republiku na majstrovstvách Európy v slam poetry.

Bohdan Bláhovec

Český dokumentarista, autor filmov Show!, Gottland, Moja duša došla do ritě, ale aj českého seriálu Kmeny. 

Patrí k špičke českej slam poetry, a hoci so slamom skončil, niekedy urobí výnimku.

-----------

21:30: Koncert

WWW Neurobeat + Fajt

Živé bicie Pavla Fajta (Bittová & Fajt, Dunaj) spárované so samplovanou, elektrickou rytmikou a expresívnym spevom Ondřeja Anděru alias Sifona a speváčky Milesy. 

Bez ladu a skladu

Prvý a posledný bratislavský koncert skupiny v tomto roku. Všetci sme ich počuli a kto ešte nevidel nech neváha. Miško Kaščák neváhal s koncertom, na ktorom si pripomenieme maminu skupiny Zogatku.

Facebook event

----------

Vstupné (po 20:00) na bráne 12€ / predpredaj 10€ / študenti 7€

 

Organizátor podujatia: OZ literarnyklub.sk
Dramaturgia: František Malík a Martina Kotláriková
Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Partnerom projektu je České centrum v Bratislave a CzechLit – České literárne centrum

Odporúčame

film

Baba z ľadu

Po stretnutí s otužilcom Broňom začína ovdovená Hana pozvoľna meniť svoj stereotypný život, ktorý sa dosiaľ točil výhradne okolo...Viac
So 31.3.2018 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Pentagramček

So 28.4.2018 / Kulturák klub
odporúčame!
party

Hochspannung!

Mosca sa nebojí riskovať. Jeho nelineárna hudobná trajektória sa zhoduje s tou, ktorou prešli aj Hochspannung! &...Viac
Pi 13.4.2018 / Fuga
odporúčame!
prednáška / diskusia

Juraj Bartoš - Viem zastaviť čas

Beseda s Jurajom Bartošom, ktorý v rozhovore s vydavateľkou Zuzanou Dušičkovou prezradí tajný recept na fotenie pravého dokumentu...Viac
Ut 10.4.2018 / Artforum
odporúčame!