festival
literárna akcia
prednáška / diskusia

Autoriáda 2021

Festival slovenskej literatúry Autoriáda sa uskutoční online na facebookových stránkach organizátorov.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Program:

16:00 Poviedka 2021
17:00 Čau o Piatej: Marek Vadas - Šesť cudzincov
18:00 30 rokov KK Bagala
19:30 Cena René 2021

Priamy prenos na Facebooku: Autoriáda 2021

Jednodňový festival Autorádia vznikol v roku 2017 na platforme Dni slovenskej literatúry v spolupráci s Literárnym informačným centrom, vydavateľstvom KK Bagala a Novou Cvernovkou. Program štvrtého ročníka festivalu predstaví knižné novinky z vydavateľstva KK Bagala, ale aj víťazku literárnej súťaže Poviedka 2021 a laureáta či laureátku Ceny René - Anasoft litera gymnazistov.

V jubilejnom 25. ročníku súťaže Poviedka po druhýkrát zvíťazila Jana Turzáková. Okrem čítania ukážky z víťazného príspevku Janou Oľhovou, vyhlasovateľ súťaže a vydavateľ Koloman Kertész Bagala uvedie zborník ocenených poviedok.

Už tradičný formát dramatizovaných čítaní Čau o piatej predstaví najnovšiu knihu oceňovaného autora Mareka Vadasa: Šesť cudzincov. Kniha prináša vo Vadasovej tvorbe autorský posun, pretože po troch predošlých zbierkach tematicky opustil africké prostredie. Dej sa odohráva na presne neurčenom mieste, ktoré by mohlo byť malým slovenským mestom v minulosti či budúcnosti. Ukážku z knihy prečíta Richard Stanke.

Nasledovať bude diskusia venovaná 30. výročiu vydavateľstva pôvodnej tvorby KK Bagala, ktoré pri tejto príležitosti vydalo limitované knižnú EcEdíciu. Tá obsahuje diela obľúbených slovenských autorov ako Balla, Karol D. Horváth, Tomáš Horváth, Viliam Klimáček, Márius Kopcsay a Pavol Rankov.

Počas záverečného  podujatia festivalu sa obzrieme za 5. ročníkom Cena René - Anasoft litera s koordinátorkou projektu Soňou Urikovou a jej hosťami, medzi ktorými nebude chýbať ani laureát či laureátka tohtoročnej ceny.

Festival slovenskej literatúry Autoriáda sa uskutoční online na facebookových stránkach organizátorov literarnyklub.skvydavateľstva KK BagalaLiterárne informačné centrum a Nová Cvernovka.