festival
literárna akcia

Autoriáda 2017

Prvý ročník literárneho festivalu Autoriáda ponúkne besedy, diskusie, workshopy, koncerty i detský program.

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Program festivalu je určený pre návštevníkov všetkých vekových kategórií s dôrazom na rodiny s deťmi. Okrem autogramiád a besied so 40 spisovateľmi je pripravených aj množstvo podujatí pre deti a mládež, workshopy, prezentácie a diskusie pre začínajúcich umelcov, predajnú výstavu kníh slovenských autorov i publikácií pre deti, stánky s gastronomickými špecialitami a dva samostatné celovečerné hudobné programy.

Program:
Sobota 9. 12. 2017
Autoriáda
Najväčšia autogramiáda spisovateľov na Slovensku.
Diskusie s autormi moderujú Zuzana Lukáčová, Zuzana Golianová, Dado Nagy a KK Bagala.
10:00 Pavel Vilikovský, Pavol Rankov, Balla
10:30 Zuska Kepplová, Mária Modrovich, Soňa Uriková, Svetlana Žuchová
11:00 Jana Juráňová, Uršuľa Kovalyk, Andrea Bokníková, Jana Cviková
12:00 Bene, Lyrik, Tomáš Ulej, Shooty
12:30 Márius Kopcsay, Peter Balko, Maroš Hečko, Dušan Vicen
13:00 Mila Haugová, Veronika Šikulová, Jana Bodnárová
13:30 Peter Šulej, Michal Tallo, Peter Brezňan, Eva Tomkuliaková
14:00 Tomáš Janovic, Ivan Štrpka, Ján Buzássy, Ján Štrasser, Dušan Dušek
15:00 Marek Vadas, Agda Bavi Pain, Richard Pupala
15:30 Daniel Hevier, Mária Ferenčuhová, Viktor Suchý, Ľuboš Bendzák
16:00 Jáchym Topol (CZ) a Petr Borkovec (CZ)

Detský program
10:00 – 13:00 Jostein Gaarder: Vianočné mystérium Performance / Edudrama, 1. poschodie Veľká hra pre deti. Zapojte všetky svoje zmysly a pripravte sa na sviatky inak, ako ste zvyknutí...
14:00 Margarí Margarú Autorské divadlo / Edudrama, 1. poschodie Príbeh o mačke a jej veľkej túžbe ako jogurt. Divadelné predstavenie študentov bábkoherectva VŠMU pre deti od 5 do 9 rokov.
15:00 Chymeros Performance / Edudrama, 1. poschodie Zaži detstvo ako dobrodružstvo. Daniel Hevier a jeho výprava za strateným hlavným hrdinom knihy, chlapcom Chymerosom.
16:00 Veselé čítanie s Pánom Mrkvičkom Dramatizované čítanie / Edudrama, 1. poschodie Ničoho sa nebojte! Pán Mrkvička a piati autori piatich rozprávok zo všetkých kútov sveta vás presvedčia.
17:00 Čau o piatej - Robo Roth číta deťom Dramatizované čítanie / Edudrama, 1. poschodie Strastiplná cesta malého chlapca a jeho psa Alana. Knihu Mareka Vadasa Útek prečíta herec Slovenského národného divadla.

Cena René 2017
17:00 Kultúrny priestor
Vyhlásenie víťaza 1. ročníka literárnej ceny René - Anasoft litera gymnazistov. Vystúpia nominovaní autori: Ivana Gibová, Ondrej Štefánik, Jozef Karika a Silvester Lavrík a porotca Michal Habaj. Hrá Jozef Lupták. Moderuje Samo Trnka a Tomáš Hudák.

Workshopy a prezentácie umelcov tvoriacich v Cvernovke
13:00 Dizajnér vs. Text Diskusia / Ateliér Desant Film Hub Ako číta autor vizuálneho konceptu knihy text, ktorý zalamuje? Diskutujú skúsení grafickí dizajnéri Paulína Morháčová, Martin Pecina a Emil Drličiak.
13:00 - 16:00 Letterpress Prezentácia / Ateliér PressInk Prednáška a názorná ukážka, ako sa kedysi pracovalo so starými tlačiarenskými strojmi. Diskutujú Kristína Uhráková a Martin Štefanovič.
14:00 - 18:00 Pohni textom. Workshop / Ateliér Plaftik Animovaný program pre deti a dospievajúcu mládež s témou typografie a koláže.
​14:00 - 17:00 Iluminatio initium Workshop / Ateliér Klepoch Vytvor si vlastnú ilustrovanú iniciálku ako v starodávnych knihách a vytlač si ju metódou linorytu. Workshop Tomáša Klepocha je vhodný pre všetky vekové kategórie.
15:00 Filmová adaptácia Diskusia / Ateliér Desant Film Hub Ako sa prispôsobuje literárne dielo pre filmové plátno a na čo si dať pozor. Beseda s filmovým režisérom Danielom Rihákom, scenáristom Petrom Balkom a režisérom a producentom Petrom Bebjakom.

Samostatné celovečerné programy
​Piatok 8. 12. 2017
LiteRAPtúra
20:00
Talkshow LiteRAPtúra Drž hudbu, pusť hubu. Špičky československej hip-hopovej scény recitujú svoje texty bez bítov a servítok. Vystúpia: Tono S., Zverina, Prezident Lourajder, Supa a MC Gey (CZ). Beatbox Strýček Nicholas (CZ). Moderuje KK Bagala.
21:00 Tono S. + Lkama + hostia Koncert / Hip-hop Mikrofón je horúci ako láva a vzduchom sa šíri správa, že za ním opäť stojí chlapík s bradou jak Usama...
22:00 Supa + Jozef Engerer Koncert / Hip-hop Nadýchni sa so mnou a leť, poď, zoberiem ťa domov, naspäť, som ready zmeniť slovo na cash, flow tečie mojou tepnou...
23:00 Afterparty DJ-set Tono S.

Sobota, 9. 12. 2017
Czecho mecho

Multižánrový projekt prepája českých a slovenských umelcov.
Sobota / vstupné (po 20:00) na bráne 12€ / predpredaj 10€ / študenti 7€
18:00 Moja duša došla do ritě: Koncert pro Lenku Zogatovou Film / Desant Film Hub 1. poschodie Dokumentárny film o predčasne zosnulej osobnosti českého undergroundu. Réžia Bohdan Bláhovec a Robert Kvapil.
20:00 Marian Palla / Adéla Elbel / Anatol Svahilec / Bohdan Bláhovec Talkshow / Sála To najlepšie zo súčasnej českej konceptuálnej poetickej performancie, stand-up komedy a slam-poetry.
22:00 WWW Neurobeat + Fajt Koncert / Sála Živé bicie Pavla Fajta (Bittová & Fajt, Dunaj) spárované so samplovanou, elektrickou rytmikou a expresívnym spevom Ondřeja Anděru alias Sifona a speváčky Milesy. 23:55 Bez ladu a skladu Koncert / Sála Píšte všetci modrým perom, iná farba nebude, píšte všetci rovnako...

Denný program do 20:00 je zadarmo.
Vstupné po 20:00:
Piatok 5€ / predpredaj 4€
Sobota 12€ / predpredaj 10€