koncert

Andy the Doorbum (USA)

Andy the Doorbum sa v Bratislave predstavil už pred štyrmi rokmi, ako support Ceschiho a Modrých Hôr v klube Fuga. Svojrázny pesničkár je tentokrát na samostatnej šnúre.
Táto akcia sa konala v minulosti

Andy The Doorbum píše a nahráva vlastnú hudbu už od 9 rokov, najprv na boomboxoch so svojou plyšovou kapelou, potom na kazetové magnetofóny a nakoniec na digitálne konzoly. Meno „Andy the Doorbum“ vzniklo, keď začal pracovať ako biletár v punk-rockovom bare The Milestone Club (od roku 1969) v Charlotte, Severná Karolína.

Tam mu dali prezývku vďaka jeho neupravenému vzhľadu a 7 dňovému pracovnému rozvrhu. Keď nadišiel čas, aby vydal album, zatiaľ čo prijímal vstupné a rozdával náramky, meno sa naňno nalepilo. 
Od roku 2005 vystupuje ako umelec pod týmto menom, vydal šesť plnohodnotných albumov, tri EP a početné split vydania s inými umelcami, ako aj prispieval do rôznych hudobných kompilácií a nezávislých filmových soundtrackov / partitúr.

Jeho umelecké diela a kostýmy sa objavili aj v niekoľkých nezávislých filmoch a prispel k viacerým výstavám v galériách s jeho kresbami a vizuálmi. Naposledy mu bola udelená cena Artist in Residence v Goodyear Arts v Severnej Karolíne.

Vstupné 8€ predpredaj, 10€ na mieste

 

Odporúčame

divadlo

Muži sa minuli (Dáša, Rút & Sisa)

Čierna komédia o manželstve. V hre je všeličo naopak – Viktor Horján, Martin Meľo a Martin Hronský hrajú tri ženy a všetkých...Viac
Ut 12.12.2023 / GUnaGU
odporúčame!
party

Tanečný dom

Dragúni pozývajú na posledný tohtoročný Tanečný dom, ktorý bude 14. decembra vo Véčku. Tancovať a vyučovať sa budú tance z Abova...Viac
Št 14.12.2023 / V-klub (Véčko)
odporúčame!
koncert

Samé ucho 2: Ujko + Sniffah + Cadillac Face - Songs For The Trees

So 16.12.2023 / PAKT kultúrne centrum
odporúčame!
film

Chlapec a volavka

Nový film majstra japonského anime Hajaa Mijazakiho rozpráva príbeh dospievajúceho chlapca Mahita, ktorý sa s otcom presťahuje na...Viac
St 17.1.2024 / Kino Nostalgia
odporúčame!