koncert

Andy the Doorbum (USA)

Andy the Doorbum sa v Bratislave predstavil už pred štyrmi rokmi, ako support Ceschiho a Modrých Hôr v klube Fuga. Svojrázny pesničkár je tentokrát na samostatnej šnúre.
Táto akcia sa konala v minulosti

Andy The Doorbum píše a nahráva vlastnú hudbu už od 9 rokov, najprv na boomboxoch so svojou plyšovou kapelou, potom na kazetové magnetofóny a nakoniec na digitálne konzoly. Meno „Andy the Doorbum“ vzniklo, keď začal pracovať ako biletár v punk-rockovom bare The Milestone Club (od roku 1969) v Charlotte, Severná Karolína.

Tam mu dali prezývku vďaka jeho neupravenému vzhľadu a 7 dňovému pracovnému rozvrhu. Keď nadišiel čas, aby vydal album, zatiaľ čo prijímal vstupné a rozdával náramky, meno sa naňno nalepilo. 
Od roku 2005 vystupuje ako umelec pod týmto menom, vydal šesť plnohodnotných albumov, tri EP a početné split vydania s inými umelcami, ako aj prispieval do rôznych hudobných kompilácií a nezávislých filmových soundtrackov / partitúr.

Jeho umelecké diela a kostýmy sa objavili aj v niekoľkých nezávislých filmoch a prispel k viacerým výstavám v galériách s jeho kresbami a vizuálmi. Naposledy mu bola udelená cena Artist in Residence v Goodyear Arts v Severnej Karolíne.

Vstupné 8€ predpredaj, 10€ na mieste

 

Odporúčame

koncert

Katarzia + Oliver Torr & Isama Zing + Meowlau x Val + Taomi

So 10.12.2022 / Nová Cvernovka
odporúčame!
koncert

Danube Music Day: The Residents (USA)

Viacero okolností sa zbehlo, až sa stala unikátna vec. Slávny americký umelecký kolektív The Residents príde osláviť päťdesiate...Viac
So 18.2.2023 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Gypsy Jazz Festival

So 3.12.2022 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!
výstava

Miloš Dohnány (SK) – V meste

8.6.2022 - 22.12.2022 / Stredoeurópsky dom fotografie
odporúčame!