koncert
vážna hudba

Building Bridges & Folk Songs

Steinar Raknes, kontrabasový virtuóz, prijal pozvanie Konvergencií v prvom roku projektu BUILDING BRIDGES, ktorého cieľom je spájať umelcov, spoločne tvoriť a prinášať publiku hudbu, ktorá nepozná hranice. Raknes je hudobník, skladateľ a spevák so širokým žánrovým a štýlovým záberom, siahajúcim od aktuálneho účinkovania v oceňovanom triu Torda Gustavsena až po vlastnú tvorbu.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti


Charizmatický hudobník, ktorý stál na pódiu s Chickom Coreom a Michalom Breckerom, má na konte aj originálne projekty so sámskymi speváčkami, Ingou Juuso a Sarou Marielle Gaup. Spoločne s Jozefom Luptákom, Borisom Lenkom a Braňom Dugovičom vytvorili v júni tohto roka v Banskej Bystrici originálny program zložený z nových aranžmánov slovenských, ukrajinských, rómskych a židovských melódií, ktorý spolu s hosťami predstavia v bratislavskej premiére na festivale Konvergencie.

Záver večera bude patriť duu elitných škandinávskych jazzmanov, saxofonistovi Toremu Brunborgovi a kontrabasistovi Steinarovi Raknesovi, ktorí zahrajú repertoár z úspešných albumov Folk Songs a Backcountry.

Tore Brunborg patrí medzi najvýznamnejších nórskych saxofonistov svojej generácie. Je niekoľkonásobným držiteľom cien Spellemannprisen, označovaných aj ako „škandinávske Grammy“. Spolupracoval s množstvom osobností medzinárodnej jazzovej scény, medzi inými s Jonom Balkem, Billym Cobhamom, Manu Katchém alebo Tordom Gustavsenom.

Trvanie koncertu: 60 + 60 minút, s prestávkou

Building Bridges & Folk Songs

Building Bridges
Steinar RAKNES (NO), kontrabas
Jozef LUPTÁK, violončelo
Boris LENKO, akordeón
Branislav DUGOVIČ, klarinet
Hostia:
Julia ROSHKO (UA), husle
Čavalenky, rap

Folk Songs
Tore BRUNBORG (NO), saxofón
Steinar RAKNES (NO), kontrabas

Vstupné: 17 €

Pozrite si celý program festivalu Konvergencie 2022

 

Projekt Building Music Bridges / Hudobné mosty – vytváranie priestoru pre medzikultúrny dialóg a dôveru hudbou získal grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska v sume 166 740 € prostredníctvom Grantov EHP. Projekt bol spolufinancovaný v sume 29 423 € z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Cieľom projektu je rozvíjanie interkultúrneho dialógu a prostredníctvom aktivít spojených s hudobným umením komunikácia tém tolerancie voči menšinám, rodovej rovnosti, odmietania antisemitizmu a nenávistných prejavov v spoločnosti. Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Grantov EHP na Slovensku, navštívte stránku www.eeagrants.sk.

 

Odporúčame

koncert

Son Lux (USA)

Inteligentný pop, experimentálna hudba a charizmatický hlas speváka skupiny Son Lux po piatich rokoch opäť v našom meste.Viac
Po 19.6.2023 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

We Are Scientists (USA)

So 8.4.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!
letný festival

Colours of Ostrava 2023

19.7.2023 - 22.7.2023 / Dolní Vítkovice, Ostrava
odporúčame!
výstava

Od Nílu k Dunaju. Pamiatky ríše faraónov v Bratislave.

4.10.2022 - 30.4.2023 / Archeologické múzeum SNM
odporúčame!