koncert

Billy Barman a dievčatá zo SĽUK-u - vypredané

Show plná tanca a slovenských ľudových skladieb v podaní kapely Billy Barman a dievčat z folklórneho umeleckého súboru SĽUK.

Táto akcia sa konala v minulosti

Billy Barman
Bratislavská indie popová kapela existuje od roku 2008. Kapela získala niekoľko hudobných ocenení Radio Head Awards. Za sebou má zrod albumov Noční jazdci, Modrý jazyk, Dýchajúce obrazy, Pozdrav slnku alebo  album Potichu, ktorý vznikol v spolupráci so SĽUK-om.

Obsadenie kapely: 
Juraj Podmanický
Jizef Vrabel
Juraj Labal
Kubo Tvrdík
Matej Ruman

Slovenský ľudový umelecký kolektív alebo SĽUK je profesionálne umelecké teleso na Slovensku, ktoré funguje na scéne už desiatky rokov. SĽUK nadväzuje na ľudové tradície, umelecky ich spracováva, rozvíja do štylizovaného umeleckého prejavu, ktorý prezentuje prostredníctvom programových predstavení. Celá tvorba SĽUK-u predstavuje kolektívne umelecké výtvory, na ktorých participuje široký okruh spolupracovníkov -  skladateľov, choreografov, výtvarníkov, odborných pracovníkov z oblasti folkloristiky, pedagógov a pod. Počas jednotlivých umeleckých období, ktorými SĽUK vo svojom vývoji prešiel, sa na umeleckom profilovaní a smerovaní zúčastňovali významné tvorivé osobnosti.

Vstupné: predpredaj 25€

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Beania Team. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

koncert

Katarzia

Št 4.4.2024 / Kácečko (KC Dunaj)
odporúčame!
film

Všetci ľudia budú bratia

Dlhoočakávaná slovensko-česká snímka od režiséra Roberta Kirchhoffa. Najnovší film jednej z popredných postáv slovenskej...Viac
7.3.2024 - 8.3.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
letný festival

Colours of Ostrava 2024

17.7.2024 - 20.7.2024 / Dolní Vítkovice, Ostrava
odporúčame!
divadlo

Debris Company: Hunger

Po 18.3.2024 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!