koncert

Bruno Bavota

Taliansky klavirista a skladateľ Bruno Bavota vystúpi prvýkrát v Bratislave počas 11. ročníka talianskeho festivalu Dolce Vitaj! Koncert bude zároveň otváracím koncertom festivalu.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti


Neapolský klavirista a hudobný skladateľ Bruno Bavota (1984) patrí medzi predstaviteľov experimentálnej scény modern classic. Kritici ho prirovnávajú k umelcom ako Ludovico Einaudi, Yann Tiersen, Hammock a Balmorhea, od ktorých sa však líši svojím osobitým štýlom.

Jeho hudba si získala aj kalifornský koncern Apple, ktorý si zvolil skladbu “Passengers” do reklamného spotu, ktorým sa oslavovalo 20. výročie vzniku značky. Oskarový režisér Paolo Sorrentino použil skladbu “If only my heart were wide like the sea” ako filmovú hudbu k známemu seriálu "The Young Pope”. Skladba “La Luce nel Cuore” zožala veľký úspech aj na Spotify, kde má vyše päť miliónov videní.

Bavota sa roky venoval hre na akustickú gitaru, potom sa jeho záujem preniesol na hru na klavíri. Debutoval v roku 2010 s albumom “Il Pozzo d’Amor”, jeho kariéra však v plnom prúde naštartovala o tri roky neskôr vďaka albumu “La Casa sulla Luna”, s ktorým vystúpil aj v londýnskej Royal Albert Hall.

Bavota je jediným talianskym umelcom, ktorý sa v roku 2013 na Islande zúčastnil festivalu Iceland Airwaves (ročník, na ktorom sa predstavilo aj zoskupenie Kraftwerk). Tu odohral skladby zo svojho tretieho albumu “The secret of the Sea”. Po absolvovaní plne vypredaného turné v Japonsku v roku 2015 mu vyšiel album “Mediterraneo”, ktorý zožal veľký úspech kritiky aj poslucháčov. V roku 2016 vyšiel jeho piaty album “Out of the Blue”, je to práca na vysokej úrovni, skladby sú pretkané mystickou a introspektívnou atmosférou. Na albume, ktorý vydalo významné americké vydavateľstvo Sono Luminus, spolupracoval violončelista Michael Nicolas (ICE and Brooklyn Rider) a huslista J. Freivogel z Jasper String Quartet.

V roku 2018 pripravuje Bruno Bavota turné, v rámci ktorého sa po prvý raz konečne predstaví aj slovenskému publiku.

Pozrite si program festivalu talianskej kultúry Dolce Vitaj

----------------------------------

Vstup voľný až do vyčerpania kapacity sály
Rezervácie na (iicbratislava.esteri.it)

 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Taliansky kultúrny inštitút v Bratislave. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

koncert

Danube Music Day: PSH (CZ) & hostia

Pi 7.10.2022 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Drť

So 15.10.2022 / Pink Whale
odporúčame!
koncert

52 Hertz Whale (krst) + Lazer Viking + hostia

So 8.10.2022 / Nová Cvernovka
odporúčame!
divadlo

Bratislava v pohybe 2022: Nir Vidan - Assembly Instructions

Strohý, čiernobiely vizuál tohto sóla s premyslenou dramaturgiou umožňuje vyniknúť precíznym pohybom tela v brilantnom tempe.Viac
So 8.10.2022 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!