koncert

Brak 2019: Kafka Band

Do Bratislavy po dvoch rokoch opäť zavíta legendárna kapela Kafka Band a predstaví svoj najnovší album Amerika. Kapela vystúpi v rámci festivalu BRaK 2019, ktorého hlavná časť sa bude konať v polovici júna.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Jeden fenomenálne píše, druhý majstrovský kreslí. Spolu vytvorili známy komiks Alois Nebel a kapelu Kafka Band. S tou na Otvorení BRaK-u predstavia nový album, ale nie len to.
Jedinečný projekt Kafka Band sústrediaci sa okolo spisovateľa Jaroslava Rudiša a výtvarníka Jaromíra 99 (vlastným menom Jaroslav Švejdík), zavíta po troch rokoch opäť na Bratislavský knižný festival – BRaK, aby 16. mája 2019 predstavil nový album, inšpirovaný Kafkovým nedokončeným románom Amerika. Skupina Kafka Band vznikla pred piatimi rokmi, kedy vyšla ich prvá skladba Zámok (Das Schloss) a okrem už spomínaných zakladateľoch kapely sú ďalšími členmi Dúšan Neuwerth,  Libor, Palucha, Jiří Hradil, Zdeněk Jurčík a Tomáš Neuwerth, ktorí spolu tvoria all-stars team ľudí, ktorí sa v poslednom období podieľali na úspešných hudobným projektoch. Sedemčlenná kapela má za sebou vypredané aprílové turné v Nemecku, kde sa okrem iného predstavila aj v rámci známeho Lipského knižného veľtrhu. 
O ich najnovšom albume sa Jaroslav Rudiš vyjadril: 
"Opustili jsme koncept poloakustického projektu a více pracujeme s elektronikou. Album je také výrazně písničkovější než 'Zámek'. Silné téma románu 'Amerika' je moderní, chladná, odlidštěná společnost, kde nikdo nemůže spoléhat na soucit. Ten příběh je velmi aktuální. Jako hlavní hrdina knihy Karel Rossmann i my vyrážíme na pro nás doposud neprobádané území." 
Len nedávno mal premiéru nový videoklip ku skladbe Gott oder Teufel, čo predstavuje už tretí  videoklip po lyric videu Amerika a „virtuálnej“ piesni People Get Lost.  V máji čakajú kapelu len dva koncerty v Čechách a  jeden exkluzívne v Bratislave. 16. mája o 20:00 hod. v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava.Na koncerte si budú môcť návštevníci  vyskúšať virtuálnu realitu osobne. K dispozícii bude niekoľko virtuálnych okuliarov, cez ktoré si budú môcť po koncerte pozrieť klip People get Lost, v ktorej je hlavnou postavou Jaromír 99 a mnoho jeho tvári. 

Viac o festivale Brak 2019

------

Vstup: 10€ / 13€

Odporúčame

festival

Viva Musica! 2024

Jubilejný 20. ročník festivalu Viva Musica! prinesie opäť to najkvalitnejšie zo sveta klasickej hudby. Tento rok sa môžete tešiť...Viac
4.7.2024 - 15.8.2024 / Bratislava
odporúčame!
iná akcia

SWAP ~ Petržalská tržnica

22.6.2024 - 22.6.2024 / Petržalská tržnica
odporúčame!
koncert

litera fest: Vec & Škrupo & Tono S.

Po výdatných literárnych diskusiách príde rad aj na tučný rap. Vec, Škrupo a Tono S. na litera feste.Viac
Št 20.6.2024 / Pink Whale
odporúčame!
divadlo

Terezka a Stratočas

Dobrodružná rozprávka o Bratislave pre deti a rodičov s pesničkami. Dvanásťročná Terezka trávi na mobile veľa času a niekedy...Viac
Pi 21.6.2024 / DPOH
KIDSTOWN odporúčame!