koncert

Boban Marković Orkestar + Vidiek: Hrajte trúbky tour

Boban Markovič a jeho orchester sídliaci v dedine Vladican Han na juhu Srbska odrážajú spletitý príbeh rómskeho etnika na Balkáne. Repertoár tvoria cigánske “klasiky”, tance ťoček a iné, ale predovšetkým “hity” filmov Emira Kusturicu a tiež materiál tvorený vlastnými skladbami. Spoločné turné s legendárnym domácim Vidiekom sa ukončí v Majestic Music Clube.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Boban Markovič a jeho orchester sídliaci v dedine Vladican Han na juhu Srbska odrážajú spletitéhý príbeh rómskeho etnika na Balkáne. Repertoár tvoria cigánske “klasiky”, tance ťoček a iné, ale predovšetkým “hity” filmov Emira Kusturicu a tiež materiál tvorený vlastnými skladbami. Na Slovensku balkánsku dychovku spopularizovali práve skvelé Kusturicove filmy. Boban Markovič nahrával hudbu k dvom z nich – Underground a Arizona Dream.

Vstupné 25€ - 35€

Boban Markovič Orkestar už dávno svojim úspechom boduje nielen na Starom kontinente. Na konte má množstvo medzinárodných úspechov, tradične sa zúčastňuje významných európskych a zámorských festivalov (Bažant Pohoda, Sziget, Mediawave, International New jazz Festival in Moers, Linz Festival, Lent – Maribor, Praha Respect Festival, Weltenklang festival St. Polten, Kapolcs festival, …). Ohľadom spomenutého Sziget festu stojí za pozornosť, že kôli obrovskému návalu návštevníkov, užívajúcich si Bobanovcov pred „World Music stage“ kapitulovali aj samotné ikony britpopu – Oasis. Oproti plánu radšej posunuli začiatok svojho vystúpenia a čakali 30 minút, kým BMO neskončili !

BMO sú viacnásobným držiteľom niekoľkých ocenení najprestížnejšej súťaže balkánskych dychoviek v srbskej Guči (“Zlatá trúbka”, “Prvá trúbka”, “Najlepší orchester”). Festivalu, ktorý má návštevnosť 300.000 ľudí, sa každoročne zúčastňuje viac ako 30 súborov, pričom Boban Markovič orkestar je pravidelne oceňovaným telesom. Boban Markovič – líder skupiny a druhý trúbkar orchestra Joviča Ajdarevič boli ocenení titulom “Trumpet Maestro”, ktorí dostávajú najdôležitejší dychoví umelci v Srbsku.

Odporúčame

divadlo

Alica Minar & col.: Devourer

Ut 25.10.2022 / Nová Cvernovka
odporúčame!
koncert

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľna 2022

BJD - Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa budú aj tento rok na novom mieste - v A4 Studio na Trnavskej ceste, ktoré je...Viac
21.10.2022 - 23.10.2022 / A4 Studio, Trnavská cesta 39
odporúčame!
koncert

Next 2022: festival súčasnej hudby

Ne 2.10.2022 / Kunsthalle Bratislava
odporúčame!
film

Neboj sa, zlatko

Cinema City Aupark / Cinema City Eurovea / Cinema City Vivo / Cinemax Bory Mall / SĽUK / Kino Pezinok
odporúčame!