koncert
vážna hudba

Beethoven / Mozart / Wagner / Debussy / Ravel

Abonentný koncert Slovenskej filharmónie v piatok 27. novembra s návštevníkmi aj online. Koncert platí prednostne pre držiteľov abonentiek aktuálnej koncertnej sezóny, ktorých koncerty sa mali pôvodne konať 26. a 27. novembra.
Táto akcia sa konala v minulosti

Slovenská filharmónia uvedie piatkový koncert pod taktovkou bývalého šéfdirigenta Slovenskej filharmónie Emmanuela Villauma,  ktorý zastával tento post v rokoch 2009-2016. V súčasnosti je Emmanuel Villaume hudobným riaditeľom a šéfdirigentom PKF — Prague Philharmonia a hudobným riaditeľom Opery Dallas. Spolupracuje s opernými domami ako Metropolitná opera či Royal Opera House a s umelcami ako Anna Netrebko či Benjamin Bernheim.

Na úvod koncertu zaznie predohra k opere Fidelio Ludwiga van Beethovena, ktorá vznikla  ako oslava humanizmu a slobody v roku 1804.

Nasledovať bude Symfónia A dur, KV 201 osemnásťročného Wolfganga Amadea Mozarta, ktorá  pochádza z roku 1774, keď sa skladateľ dostal do sporu so salzburským arcibiskupom Colloredom.  

Wagnerova Siegfriedova idyla pre komorný orchester  vznikla v roku 1869 ako skladateľov narodeninový darček manželke Cosime a zároveň je táto intímna skladba holdom synovi Siegfriedovi. Nebude chýbať francúzska hudba - Debussyho Svit luny, jedno z najznámejších diel  hudobného impresionizmu a  suita Moja matka hus, ktorá  je jedným z mála diel Mauricea Ravela, napísaných na rozprávkový námet.

Koncerty môžete sledovať online na stream.filharmonia.sk, na FB page SlovakPhil, na FB page Citylife.sk.

Prednostne pre abonentov cyklov AD, BE, A a B.  Na základe aktuálne zverejnených informácií vo vyhláške Úradu verejného zdravotníctva vo Vestníku vlády, platnej od pondelka 16. novembra 2020, do 50% kapacity sály. Dodržuje sa sedenie v každom druhom rade. 

Koncerty Slovenskej filharmónie sa konajú za dodržania aktuálnych   hygienických opatrení – povinné nosenie rúšok a  bezdotyková dezinfekcia rúk. Zároveň sa realizuje periodická aerosolová priestorová dezinfekcia.   

Bufet SF počas prestávky nebude k dispozícii.

Odporúčame

film

V sieti

3 herečky, 3 izby, 10 dní a 2458 sexuálnych predátorov. Experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania...Viac
Ut 26.1.2021 / Kino Lumière - Kino doma (online)
odporúčame!
výstava

Na hrane / At the Limit / Am Limit

Medzinárodný výstavný projekt Na hrane / At the Limit / Am Limit skúma skúsenosti spojené s hraničnými situáciami na pozadí diel...Viac
5.8.2020 - 31.1.2021 / Kunsthalle Bratislava
odporúčame!
film

Príbeh lesa (dabing)

Poetická kronika Európy minulých 15 000 rokov, sfilmovaná očami zvierat. Prírodná symfónia tajomstiev lesov, plání a hôr. Keď sa...Viac
So 23.1.2021 / Kino Lumière - Kino doma (online)
KIDSTOWN odporúčame!
výstava

Ako sa hrali naši...

Múzeum mesta Bratislavy sprístupňuje od 12. 12. 2020 výstavu historických hračiek pod názvom Ako sa hrali naši... Svet hry a...Viac
12.12.2020 - 9.1.2022 / Múzeum mesta Bratislavy MMB
odporúčame!