koncert

Ariandne's Thread, Kylfingar, Wolfarian & Itinera: Far From Home Tour '24

Poľská alternatívna folkmetalová skupina Ariadnina niť zavíta v lete po prvýkrát do bratislavského klubu Randal. Po úspešnom turné v ich domovskej krajine v roku 2023 sú teraz pripravení vyraziť na turné "Far From Home Tour '24".
Táto akcia sa konala v minulosti

Ariadnina niť (alternatívny folk metal)

Po obrovskom úspechu na turné "Hammer of Witches '23", vystúpení na CastleParty a prvom mieste na festivale SkalaRock sa Ariadne's Thread v roku 2024 opäť vydávajú na turné. S čerstvým, ťažkým materiálom kombinujú melodický death metal, symfonický metal, pseudoblack metal a djent, pričom zostávajú verní svojim folk/folk metalovým koreňom. Predstavia úplne nový set, ale zahrajú aj niektoré zo svojich známejších skladieb.

Budú ich sprevádzať:

Kylfingar (severský folk metal)

Kylfingar je úplne prvá maďarská kapela hrajúca severský folk metal. Kapela začínala ako Asgard, ale potom si zvolila názov Kylfingar, pretože je jedinečný a má spojitosť s Maďarskom. Kylfings - pôvodné množné číslo Kylfingar - bola skupina škandinávskeho pôvodu, ich názov znamená "macemen" (palcát, bojová palica = v staroslovienčine kylfa). Kapela vznikla v roku 2012. Témy sú väčšinou spojené so škandinávskou mytológiou, históriou a kultúrou. A najväčšími vplyvmi sú také severské a folkové kapely ako Ensiferum; starí dobrí Finntroll; majstri vynikajúcich melódií Equilibrium a veterán Amon Amarth.

Wolfarian (folk metal, Česká republika)

Hudba Wolfarian je inšpirovaná severskými ságami a mytológiou, keltskými melódiami a kultúrou. Spájajú hudobné žánre a lyrické témy ako pohanstvo, bitky a Vikingovia s obdivom k divokosti a kráse severských a keltských krajín.

Itinera (Maďarsko)

Itinera je duo, ktorého hudba je inšpirovaná maďarským folklórom, world music, elektronikou a pohanským temným folkom. Vrstvené mantry a hudobné slučky pomáhajú vytvárať rituálny, tranzu podobný stav mysle, ktorý umožňuje kapele a publiku spoločne cestovať do iného sveta. Skupinu založili v roku 2022 Anett Horváth a Ádám Nagy po tom, čo sa desať rokov venovali hudbe. V roku 2023 začala Itinera koncertovať a v septembri vydala svoje debutové EP "Aurora", ktoré predstavila aj zahraničnému publiku v Českej republike a vo Francúzsku. V súčasnosti pracujú na svojom prvom albume.

Vstupné: predpredaj 13€/15€

Odporúčame

film

Kolaps

Príbeh dystopického filmu sa odohráva v blízkej budúcnosti, ktorú si väčšina z nás nechce a nevie ani predstaviť. Renomovaná...Viac
16.6.2024 - 19.6.2024 / Cinema City Eurovea
odporúčame!
film

Dokonalé dni

Legendárny režisér Wim Wenders sa triumfálne vracia s poetickým filmom o hľadaní krásy v zdanlivých maličkostiach.Viac
Kino Lúky / Kino Film Europe / Kino Mladosť / Kino Lumière
odporúčame!
vážna hudba

Klasika na Pontóne

V spojení klasickej hudby a spoločenských tancov sa bude niesť tohtoročný koncert Symfónie umenia na jazere.Viac
Ut 3.9.2024 / Pontón na Štrkoveckom jazere
odporúčame!
výstava

Salón výtvarníkov 2024

21.6.2024 - 15.9.2024 / Zoya Museum
od vás odporúčame!