iná akcia
literárna akcia

[fjúžn] Anna Siedykh x Olha Bekenstein: Cudzinečnosť

Večer plný poézie a hudby. Svoje slovensko-ukrajinské básne prečíta poetka Anna Siedykh. Anna pracuje s témami identity a domova, snaží sa v nich uchopiť súčasný priestor a to, ako ho vojna mení. Pátra po spoločných bodoch, zároveň sa dotýka miest neporozumenia. 
odporúčame!
24.09.2023, Ne

Na text bude reagovať Olha Bekenstein, ukrajinská dídžejka z kyjivského centra Closer, ktorá vám po čítaní zahrá aj vlastný DJ set.

Anna Siedykh je prekladateľka a žurnalistka. Pracuje v trnavskom Malom Berlíne ako produkčná a dramaturgička ukrajinského a literárneho programu. Zároveň je kurátorkou ukrajinského programu v Goethe-Institut Bratislava. Popri tom prekladá a píše články pre slovenské a ukrajinské médiá. Jej dvojjazyčná zbierka Cudzinečnosť vyjde onedlho vo vydavateľstve FACE.

Olha Bekenshtein pracuje ako dramaturgička hudobného programu v kyjevskom centre Closer. Je zakladateľkou festivalu Am I Jazz? a spoluorganizátorkou festivalu ukrajinskej hudby v Osle - Svitanok.

Jazyk: ukrajinčina, slovenčina

Spolupráca: Nová Cvernovka

Vstup voľný

Podujatie sa koná v rámci festivalu [fjúžn] festival 2023. Pozrite si kompletný program festivalu.

Odporúčame

prednáška / diskusia

Komentovaná prehliadka v slovenskom posunkovom jazyku: Sakrálne umenie

Objavte s nami najvzácnejšie gotické a barokové obrazy a sochy zo zbierky Slovenskej národnej galérie! Expozíciou vás prevedú...Viac
Ne 15.10.2023 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
výstava

Ľ. S. (de) materializovaná

18.5.2023 - 8.10.2023 / GMB - Pálffyho palác
odporúčame!
divadlo

Bratislava v pohybe 2023

27. ročník Medzinárodného festivalu súčasného tanca - Bratislava v pohybe ponúka osem inscenácií v hlavnom programe, ktoré vám...Viac
2.10.2023 - 21.10.2023 / Bratislava
odporúčame!
prednáška / diskusia

Prečo máme na Hlavnom námestí fontánu?

St 27.9.2023 / Múzeum mesta Bratislavy (MMB)
odporúčame!