iná akcia
literárna akcia

[fjúžn] Anna Siedykh x Olha Bekenstein: Cudzinečnosť

Večer plný poézie a hudby. Svoje slovensko-ukrajinské básne prečíta poetka Anna Siedykh. Anna pracuje s témami identity a domova, snaží sa v nich uchopiť súčasný priestor a to, ako ho vojna mení. Pátra po spoločných bodoch, zároveň sa dotýka miest neporozumenia. 
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Na text bude reagovať Olha Bekenstein, ukrajinská dídžejka z kyjivského centra Closer, ktorá vám po čítaní zahrá aj vlastný DJ set.

Anna Siedykh je prekladateľka a žurnalistka. Pracuje v trnavskom Malom Berlíne ako produkčná a dramaturgička ukrajinského a literárneho programu. Zároveň je kurátorkou ukrajinského programu v Goethe-Institut Bratislava. Popri tom prekladá a píše články pre slovenské a ukrajinské médiá. Jej dvojjazyčná zbierka Cudzinečnosť vyjde onedlho vo vydavateľstve FACE.

Olha Bekenshtein pracuje ako dramaturgička hudobného programu v kyjevskom centre Closer. Je zakladateľkou festivalu Am I Jazz? a spoluorganizátorkou festivalu ukrajinskej hudby v Osle - Svitanok.

Jazyk: ukrajinčina, slovenčina

Spolupráca: Nová Cvernovka

Vstup voľný

Podujatie sa koná v rámci festivalu [fjúžn] festival 2023. Pozrite si kompletný program festivalu.

Odporúčame

výstava

Lucia Židek Gamanová - Od popisky k priestoru

Témou výstavy je samotná výstava. Je to pozvánka do sveta, kde sa hranice medzi slovom a priestorom rozplývajú. Slová sa stávajú...Viac
18.6.2024 - 28.6.2024 / Galéria Čin Čin
odporúčame!
festival

Grape 2024

9.8.2024 - 10.8.2024 / letisko Trenčín
odporúčame!
koncert

Sigrid Horn (AT)

Vyrastala v dolnorakúskom regióne Mostviertel, dospievala vo Viedni. Pesničkárka a skladateľka Sigrid Horn spieva v dialekte,...Viac
St 26.6.2024 / Rakúske kultúrne fórum Bratislava
odporúčame!
divadlo

Yotam Peled & Free Radicals: Where the Boys Are

Festival Bratislava v pohybe ponúkne predstavenie pre teenagerov. Prepojí súčasný tanec s bojovými technikami.Viac
Ut 25.6.2024 / Nová Cvernovka
odporúčame!