koncert

Robert Pospiš & Martin Sillay: 10 rokov albumu Doba

Od vydania albumu, ktorý zanechal mimoriadny otlačok u poslucháčskeho, ale aj odborného publika uplynulo neuveriteľných desať rokov. Doba Roberta Pospiša a Martina Sillaya rezonuje dodnes. Album patrí k veľkým doskám posledného desaťročia slovenskej hudobnej scény. Na koncerte odznie celý album, od začiatku až do konca.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Roberta Pospiša a Martina Sillaya budú na týchto špeciálnych koncertoch sprevádzať hudobníci zo slovenskej hudobnej špičky. Pôjde o neopakovateľný hudobný večer plné silných skladieb a hudobnej krásy.

Spoločne s Robert Pospišom a Martinom Sillayom sa predstaví skupina zložená špeciálne pre tento koncert. Pôjde o zostavu, ktorá odohrala Dobu na jedinom turné pre piatimi rokmi. Kapelu tvoria výrazné a oceňované osobnosti slovenskej hudby.

„Doba je pre nás prelomovým albumom. Odznie celá. V Bratislave, s ktorou je spojená nerozdeliteľným putom. Som mimoriadne rád, že s nami zahrá celá kapela. Pre nás je to v istom ohľade “superskupina“. Nie kvôli renomé jednotlivých členov. Z ľudského hľadiska. Sme spolu prepojení, aj keď sa už nevidíme tak často. Bude to zážitok pre publikum aj pre nás. Treba prísť. Naozaj...,“, hovorí Robert Pospiš.

Doba Live 2023:
Robert Pospiš – spev, klávesy, ústna harmonika
Martin Sillay - gitary
Roman Harvan - violončelo
Nikolaj Niktitin – saxofón
Valér Miko – klavír / klávesy
Juraj Šušaník - bicie
Peter Raitl – perkusie

Robert Pospiš & Martin Sillay 

Výrazné mená slovenskej hudobnej scény. Na svojom konte majú desať autorských albumov a viac ako deväťdesiat nosičov s ich producentským a zvukovým podpisom. Albumy hudobnej dvojice Robert Pospiš & Martin Sillay sa pravidelne dostávajú na prvé priečky ankiet o najlepšie slovenské albumy. Inšpiráciou oboch hudobníkov, Roberta Pospiša a Martina Sillaya, je neustále hľadanie pravdy v ich životoch. To so sebou prináša aj nepretržité objavovanie nových hudobných výrazov. Práve preto ich tvorba oslovuje vyzretosťou hudobného názoru.

Odporúčame

koncert

Dominik Prok + Charms Kids + Jáchym (CZ)

Nemusí byť každý koncert len rachot a extáza z kakofónie. Niekedy si to treba aj precítiť.Viac
Pi 12.4.2024 / Pink Whale
odporúčame!
iná akcia

Dobrý trh

So 27.4.2024 / Panenská ulica a okolie
odporúčame!
vážna hudba

Slovenský komorný orchester: Haydn

Ne 24.3.2024 / Dóm sv. Martina
odporúčame!
party

Hochspannung!: MCMLXXXV (DE)+ Domizako + Microchic & more

Pi 1.3.2024 / Subdeck
odporúčame!