koncert

Altar Quintet

Altar Quartet vyráža na turné. Predstaví nový album November, ktorý vyšiel na jar tohto roku, už tradične pod hlavičkou vydavateľstva Real Music House. Nahrávka je reflexiou ich minuloročného novembrového pobytu v New Yorku, ktorí slovenskí hudobníci vnímajú ako prelomový vo svojej kariére.

Táto akcia sa konala v minulosti

Podľa dvojice hudobníkov je Na jej výslednej podobe sa podieľala pestrá škála prizvaných hudobníkov mladšej i strednej generácie z piatich krajín sveta. Hrajú v troch rôznych zostavách, no vždy v kvartete, čím projekt s podtitulom Altar Quartets plynulo nadväzuje na svojich predchodcov Altar a Altar Double Quintet. Jadrom projektu Altar však vždy zostávajú saxofonista Nikolaj Nikitin a klavirista Ľuboš Šrámek. 

Na albume ich tentokrát dopĺňajú zámorskí muzikanti zvučných mien. Patrí medzi nich aj Johnathan Blake, fenomenálny bubeník patriaci medzi svetovú jazzovú špičku. Jeho portfólio pozostáva zo spoluprác s vynikajúcimi hudobníkmi ako Avishai Cohen, Tom Harrell, Chris Potter, či Donny McCaslin. Rytmickú sekciu tvorí americký kontrabasista so slovenskými koreňmi Drew Gress, ktorý v súčasnej dobe spolupracuje s Ravi Coltraneom, či invenčným klaviristom Fredom Herschom. Európske rytmiky zastupuje na albume  kontrabasista Nenad Vasilić, pričom na bicích sa striedajú Dušan Novakov a Klemens Marktl. Hosťom zostavy je aj trubkár Kornél Fekete-Kovács, patriaci k európskej špičke. 

Altar Quartet je európske zoskupenie špičkových inštrumentalistov a skladateľov pod vedením saxofonistu Nikolaja Nikitina a klaviristu Ľuboša Šrámeka. Hudobný koncept telesa vychádza z jazzovej tradície akustického kvinteta, ovplyvneného zvukom moderny, aký reprezentujú Tom Harrell, Kenny Wheeler či Second Great Quintet legendárneho Milesa Davisa.

Altar Quintet sa však hlási aj k tradícii európskej komponovanej hudby 20. storočia. 

Nikolaj Nikitin patrí medzi najvýraznejšie osobnosti slovenského jazzu. Ako saxofonista, skladateľ a producent má na konte viac než desať albumov, vrátane spolupráce so zvučnými menami ako Miroslav Vitouš, či Tom Harrell. 

Ľuboš Šrámek je klavirista, producent a skladateľ. Držiteľ prestížneho domáceho hudobného ocenenia Radio_Head Awards v kategórii Jazzová hudba za r. 2015.

Vstupenky za 7€Altar Quartets Tour:
16.09. Opus Jazz Club, Budapešť
17.09. Art Cafe, Banská Štiavnica
23.09. ZWE, Viedeň
24.09. La Musica, Piešťany
25.09. .klub pod lampou, Bratislava

Odporúčame

film

Duchovia Inisherinu

Kino Pezinok / Cinema City Aupark / Cinema City Eurovea / Cinemax Bory Mall / Kino Nostalgia
odporúčame!
party

¥øu$uk€ ¥uk1mat$u (JAP) + Isobutane live + Kodiki + Wyme

So 11.2.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!
koncert

The Residents (USA)

Viacero okolností sa zbehlo, až sa stala unikátna vec. Slávny americký umelecký kolektív The Residents príde osláviť päťdesiate...Viac
So 18.2.2023 / Majestic music club
odporúčame!
film

Dealer

Kino Mier Modra / Kino Pezinok
odporúčame!