iná akcia
literárna akcia

Všetko, čo si o živote v lese (ne)vedel, alebo opekačka s Rufusom Zálesákom

Literárna opekačka a lesné hry pre deti spojené s čítaním knihy Rufus Zálesák.

24.10.2021, Ne
Kamzík, konečná autobusu 144
10:00

Povinná výbava: ostrý nôž (tupým sa dá ľahko porezať), malá lopatka (môže byť aj plastová).

Sprievodcom bude učiteľ a syn lesníka Daniel Lang, ktorému sa les vždy priplietol do cesty. Rufus Zálesák je obrazová kniha určená všetkým milovníkom lesa a prírody, ktorú napísal a ilustroval David Dolenský. 

Stráviť pár dní v lese to nie je len tak! Les skrýva mnoho nástrah a tajomstiev. To vie aj Rufus Zálesák, ktorý býva síce v meste, no väčšinu času jeho košeľa vonia po ihličí a najradšej má čerstvý černicový čaj priamo z lesa. Vydaj sa spoločne s ním medzi stromy, objavuj les, jeho obyvateľov a nauč sa, ako v lese prežiť. Príroda je predsa ten najlepší učiteľ a Rufus, ako jej skvelý znalec ti porozpráva napríklad na čo sa ti bude hodiť brezová kôra, ako získaš zo studne tú najčistejšiu vodu, či z ktorého lišajníka sa robí najdelikátnejšia zálesácka polievka.

Rufus Zálesák je obrazová kniha určená všetkým milovníkom lesa a prírody, ktorú napísal a ilustroval David Dolenský. České vydavateľstvo Baobab ju vydalo minulý rok.

Výlet sa koná v rámci Týždňa českej detskej literatúry

Odporúčame

festival

Bienále ilustrácií Bratislava 2021

15.10.2021 - 9.1.2022 / Historické múzeum SNM
odporúčame!
koncert

Slobodná Európa

Slobodná Európa sa po roku a pol vrátila na koncertné pódiá, aby si uctila pamiatku, nedávno zosnulého zakladateľa kapely Braňa...Viac
So 20.11.2021 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Judas Priest

Št 21.7.2022 / Axa Aréna NTC
odporúčame!
divadlo

Bratislava v pohybe: Kimberly Bartosik / daela

through the mirror of their eyes. Živočíšne provokatívne, vášnivo intímne a pulzujúce energiou, predstavenie through the mirror...Viac
24.10.2021 - 25.10.2021 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!