iná akcia
trh / gastro

Aprílový Dobrý trh - online

Aprílový Dobrý trh onlajn sa nesie v téme Slow Food!

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

V aktuálnom roku pokračujeme v online predaji, ktorý bude prebiehať vždy pár týždňov v mesiaci. Prinesieme tak ku vám obľúbené produkty našich trhovníkov a tiež máte možnosť vyskúšať novinky, po ktorých ste dlho pozerali. Kúpou Dobrej Mačky nám pomáhate prežiť aj v čase, kedy nemôžeme organizovať typický Dobrý trh v bratislavských uliciach a takisto podporujete našich predajcov, ktorých môžete osloviť aj cez ich profily na našom webe: dobrytrhonlajn.sk/trhovnici

Program
Diskusia Slow Food a mesto
11:30 - 12:30
/ Kníhkupectvo Artforum

O nových formách pestovania v meste, o tom, ako zmeniť náš prístup k životu, aby sme prispeli k rozvoju udržateľného farmárčenia so zaujímavými hosťami Michalou Hrnčiarovou, Sandrou Štasselovou a Michalom Roháčom.

Diskusiu pozývame počúvať k výberu kníh alebo pitiu kávy na ulici, s ohľadom na obmedzenú kapacitu prevádzky.

Prechádzka Pomalopis
11:00 a 16:00
/ pred Goethe inštitútom

Prechádzka nielen po Panenskej ulici a jej netradičných zákutiach, ale aj do vášho vnútra so Šimonom Ondrušom. Stačí vám zápisník, ceruza a chuť objaviť v sebe niečo nové vo forme básne, námetu na poviedku či textu piesne.

Kapacita podujatia je obmedzená. Link na prihlasovanie uverejníme čoskoro.

Komentovaná prechádzka o trhoch a trhovníctve v Bratislave
12:45 - 14:15
/ pred kníhkupectvom Artforum a tiež online

Prechádzka so sprievodom pani Ing. Heleny Navrátilovej nás vráti do čias, keď sa v Starom Meste konali trhy od Župného námestia, križovatky Panskej a Ventúrskej až po Primaciálne námestie.

Kapacita prehliadky je obmedzená. Prehliadka bude prebiehať naživo, ako aj cez platformu Zoom. Link uverejníme čoskoro.

Spolu so Slow Food Pressburg, potravinami Yeme a Gazdovským trhom v Bátovciach sme pre vás pripravili Mačky vo vreci plné produktov od lokálnych výrobcov. Produkty v aktuálnych Mačkách vo vreci sú vybrané na základe kvality a garantovaného (prevažne lokálneho, regionálneho, prípadne tuzemského) pôvodu predávaných potravín. Ku predajcom sa pristupuje férovo, berie sa ohľad na vplyv potravinového správania, ktoré ovplyvňuje výrobné procesy a ekosystémy. Predajcovia sú priamo pestovateľmi alebo výrobcami potravín.

Objednávky a vyzdvihnutie
Do 22. 4. ste mali možnosť zakúpiť si naše Mačky vo vreci na dobrytrhonlajn.sk a 24. 4. si ich budete môcť vyzdvihnúť v Starej tržnici a v prevádzkach na Panenskej ulici. Na mieste si môžete Mačky aj priamo zakúpiť.

Stará tržnica, nám. SNP
V Starej tržnici vás bude čakať objednaná Slow Food Mačka, kde sa zároveň budete môcť zastaviť pri trhových predajcoch, ktorí sú zároveň súčasťou hnutia Slow Food a podporiť ich priamym nákupom.

Panenská ulica
Na Panenskej ulici bude vrátane objednaných Mačiek pripravený aj program, ktorý nájdete nižšie.

Nestíham vyzdvihnúť
Vďaka Slovak Parcel Service pribudla v našom e-shope možnosť využiť kuriérske služby. Ak sa teda nebudete môcť zúčastniť prevzatia a programu 24. 4., pokojne si Mačky nechajte doviezť.

Odporúčame

koncert

Semblant

Ne 27.2.2022 / Randal Club
odporúčame!
koncert

Peter Breiner - Slovenské tance

Pi 21.5.2021 / Slovenská filharmónia
odporúčame!
výstava

Martin Benka

1.1.2021 - 30.9.2021 / Historické múzeum SNM
odporúčame!
výstava

7x7: Sedem slobodných úvah o umení

6.5.2021 - 31.12.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!