prednáška / diskusia

Umenie pre verejný priestor

Pravidelný formát moderovaných diskusií  v koncepcii Niny AugustínovejJeho zámerom je divákom predstaviť aktivity hostí a organizácie z oblasti umenia a public art iniciatív.

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Pravidelný formát moderovaných diskusií  bude pokračovať vo februárovom vydaní a jeho hostky budú Saturejka (Mária Sládečková) a maliarka Alexandra Barth.

Alexandra Barth je absolventkou maľby na VŠVU. Vo svojej maliarskej a grafickej tvorbe využíva princíp striktne ohraničených a jednoliatych farebných polí, redukcie výrazových prostriedkov a geometrizácie. Tematicky vychádza zo snahy definovať svoje miesto v spoločnosti prostredníctvom pozorovania elementov utvárajúcich každodennosť. V roku 2017 založila artist-run Temporary Parapet, žije a tvorí v Bratislave – Petžalke.

Saturejkine slovné hračky je názov dlhodobého projektu, študentky ilustrácie na VŠVU v Bratislave - Saturejky (Márie Sládečkovej). Predstavujú sériu viacfarebných grafík vytvorených v technike linorytu. Sú spojením ilustrácie a textu (autorského alebo cudzieho), ktorý v sebe nesie dvojzmysel a vtipný odkaz. Slovné hračky vznikajú sériovo, v každej sú 4 rôzne návrhy a v súčasnosti existujú 3 série. V júni 2018 boli grafiky zaradené do online aukcie SOGA a neskôr do predajne Artattack v Novej Cvernovke. Dôležitou súčasťou projektu je inštalovanie grafík v rámci verejného priestoru rôznych ulíc Bratislavy s hlavným cieľom priblížiť grafickú tvorbu širokému publiku a vytrhnúť ľudí z mestského stereotypu.

-----------

Diskusie sú postavené na umelcoch a ich výstupoch, autorských prezentáciách, organizáciách, umeleckých skupinách či individuálnych aktivistoch, ktorí majú k téme blízko.

Predstavuje ľudí, ktorí nie len autorsky, ale aj manažérsky a kurátorsky zastupujú projekty alebo sa priamo zúčastňujú na ich realizáciáciách. Ide o dočasné i dlhodobo situované diela, inštalácie a rôzne aktivity, ktoré sa často stávajú kontroverznou témou, poukazujú na lokálny problém alebo vzbudzujú širšiu škálu spoločenských diskusií.

Odporúčame

iná akcia

Víno pod hviezdami

Príďte sledovať úžasné divadlo padajúcich hviezd pod Starou horou pri Pezinku.Viac
So 10.8.2019 / Pezinok
odporúčame!
koncert

Skunk Anansie

Na Slovensku vystúpi kultová britská kapela Skunk Anansie. V Bratislave odohrajú plnohodnotný koncert, na ktorom pri príležitosti...Viac
Št 1.8.2019 / Majestic music club
odporúčame!
festival

Sharpe 2019

Hudobný festival a konferencia Sharpe prinesie nádielku aktuálnej hudby rôznych žánrov spolu s hudobným vzdelávaním do priestorov...Viac
26.4.2019 - 27.4.2019 / Nová Cvernovka
odporúčame!
Prechádzka / exkurzia

Biskupické luhy a ostrov Kopáč

Pridajte sa k CK watching.sk na vychádzku za poznávaním prírody.Viac
Ne 28.4.2019 / Bratislava
odporúčame!