prednáška / diskusia

Umenie pre verejný priestor

Pravidelný formát moderovaných diskusií  v koncepcii Niny AugustínovejJeho zámerom je divákom predstaviť aktivity hostí a organizácie z oblasti umenia a public art iniciatív.

 

odporúčame!
27.02.2019, St

Pravidelný formát moderovaných diskusií  bude pokračovať vo februárovom vydaní a jeho hostky budú Saturejka (Mária Sládečková) a maliarka Alexandra Barth.

Alexandra Barth je absolventkou maľby na VŠVU. Vo svojej maliarskej a grafickej tvorbe využíva princíp striktne ohraničených a jednoliatych farebných polí, redukcie výrazových prostriedkov a geometrizácie. Tematicky vychádza zo snahy definovať svoje miesto v spoločnosti prostredníctvom pozorovania elementov utvárajúcich každodennosť. V roku 2017 založila artist-run Temporary Parapet, žije a tvorí v Bratislave – Petžalke.

Saturejkine slovné hračky je názov dlhodobého projektu, študentky ilustrácie na VŠVU v Bratislave - Saturejky (Márie Sládečkovej). Predstavujú sériu viacfarebných grafík vytvorených v technike linorytu. Sú spojením ilustrácie a textu (autorského alebo cudzieho), ktorý v sebe nesie dvojzmysel a vtipný odkaz. Slovné hračky vznikajú sériovo, v každej sú 4 rôzne návrhy a v súčasnosti existujú 3 série. V júni 2018 boli grafiky zaradené do online aukcie SOGA a neskôr do predajne Artattack v Novej Cvernovke. Dôležitou súčasťou projektu je inštalovanie grafík v rámci verejného priestoru rôznych ulíc Bratislavy s hlavným cieľom priblížiť grafickú tvorbu širokému publiku a vytrhnúť ľudí z mestského stereotypu.

-----------

Diskusie sú postavené na umelcoch a ich výstupoch, autorských prezentáciách, organizáciách, umeleckých skupinách či individuálnych aktivistoch, ktorí majú k téme blízko.

Predstavuje ľudí, ktorí nie len autorsky, ale aj manažérsky a kurátorsky zastupujú projekty alebo sa priamo zúčastňujú na ich realizáciáciách. Ide o dočasné i dlhodobo situované diela, inštalácie a rôzne aktivity, ktoré sa často stávajú kontroverznou témou, poukazujú na lokálny problém alebo vzbudzujú širšiu škálu spoločenských diskusií.

Odporúčame

koncert

Slobodná Európa - 30 rokov tour 2019

V roku 2019 bude mať Slobodná Európa tridsiatku, oslávi to výročným turné 30 rokov tour 2019 s novým basákom Lacom Lučeničom na...Viac
Pi 29.3.2019 / Randal Club
odporúčame!
výstava

Užitočná fotografia. Fotografia v súčasnom slovenskom umení

Výstava Užitočná fotografia. Fotografia v súčasnom slovenskom umení je po výstavách venovaných médiu maľby (Maľba po maľbe, SNG,...Viac
9.11.2018 - 17.2.2019 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
standup / talkshow

Na stojáka live

Ut 9.4.2019 / Ateliér Babylon
odporúčame!
koncert

Jaga Jazzist /NOR

Jaga Jazzist opäť zavítajú na Slovensko! Orchestrálny fenomén z Nórska vystúpi koncom apríla v bratislavskom Majestic Music Club.Viac
Po 29.4.2019 / Majestic music club
odporúčame!