iná akcia
prednáška / diskusia

Senzorická integrácia v práci s dieťaťom (webinár)

Liečebná pedagogička, výskumná pracovníčka a detská terapeutka, Ivana Lessner Lištiaková priblíži, ako používame naše zmysly, ako funguje senzorické spracovanie a kde môže nastať problém pri spracovaní zmyslových podnetov a veľa iného.

25.05.2021, Ut
online
19:00

Má dieťa problémy s jasnými svetlami, nedokáže tolerovať hlasnejšie zvuky či ho na telíčku škrabú aj tie najjemnejšie materiály? Alebo sa zdá, akoby vôbec necítilo zimu či teplo a nemalo prah bolesti? Je nemotorné a bojí sa hier na hojdačke či doma lezie na nábytok a bez strachu skáče zo závratných výšok? Vadí mu akýkoľvek dotyk alebo je kontaktné až príliš? Nemusí to byť rozmaznanosťou, či nesprávnou výchovou, no môžu za tým stáť problémy so senzorickou integráciou. Čo však tento vágny pojem znamená a ako mu porozumieť?

Spoznajte fakty a mýty spojené s diagnózou poruchy senzorického spracovania!

Seminár je určený pre rodičov, učiteľov a vychovávateľov.

Mgr. Ivana Lessner Lištiaková, PhD., FHEA
je liečebná pedagogička, výskumná pracovníčka a detská terapeutka. Vyštudovala študijný odbor liečebná pedagogika na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a doktorandské štúdium v odbore Predškolská a elementárna pedagogika. V roku 2013 absolvovala v rámci post-doktorandského postu na Pedagogickej fakulte Univerzity Palackého v Olomouci študijný pobyt na New York University v odbore dramatoterapia.

V praxi sa venovala najmä deťom predškolského a školského veku, podpore vývinu a úprave prostredia pri ťažkostiach v učení sa a správaní. Odborne sa profiluje na oblasť senzorickej integrácie, porúch autistického spektra a na oblasť duševného zdravia v kontexte umeleckých terapií. Od roku 2012 do roku 2018 pôsobila na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave ako vedecko-výskumný pracovník. Od roku 2018 pôsobí vo Veľkej Británii, na University of Northampton (2018-2020) a v súčasnosti na University of Suffolk, kde vyučuje a podieľa sa na výskumných projektoch zameraných na inklúziu, podporu detí a rodín a vzdelávanie odborníkov v školstve a pomáhajúcich profesiách.

Ako webinár funguje?
— Prihlasovanie ľavou zadnou: Na webinár sa môžete pripojiť cez svoj telefón, tablet alebo notebook, nepotrebujete k tomu žiadne ďalšie technické vybavenie.
— Pred konaním webinára vám v deň jeho konania pošleme na e-mail odkaz, cez ktorý sa na webinár poľahky pripojíte. Ak vstupenku zakúpite v deň konania podujatia, odkaz na webinár vám príde v jednom e-maili priamo s lístkom.
— Zážitok pre aktívnych aj pasívnych poslucháčov: Do webinára sa môžete aktívne zapojiť a klásť otázky, ale zároveň je určený aj pre tých účastníkov, ktorí chcú radšej len počúvať.
— Live stream webináru sa vysiela prostredníctvom platformy Vimeo, priamo vo vašom internetovom prehliadači. Nie je preto potrebné nič inštalovať ani sa niekde registrovať.

Výhody webinára:
— Zúčastniť sa ho môžete z pohodlia vášho domova alebo kancelárie.
— V najbližších dňoch po uskutočnení webinára dostanete záznam, ktorý vám bude k dispozícii po dobu 30 dní.
— Efektívnejšie využitie vášho času bez potreby cestovania.
— Možnosti klásť otázky a komunikovať s lektorom webinára.
— Na jeden vstup sa môže zúčastniť celá domácnosť.

Odpovede na často kladené otázky

Vstupenky za 13€ - 15€

FB event

Odporúčame

koncert

Iva Bittová & Dunaj

Ne 6.6.2021 / Ateliér Babylon
odporúčame!
výstava

Scripts of the Shifting Bodies

Výstava diplomových prác Katedry intermédií VŠVU je prvým krokom k plánovanej spolupráci Kunsthalle Bratislava a Vysokej školy...Viac
1.5.2021 - 16.5.2021 / Kunsthalle Bratislava
odporúčame!
letný festival

Festival Atmosféra 2021 - vypredané

6.8.2021 - 8.8.2021 / Hontianske Nemce - Vinice
odporúčame!
koncert

Judas Priest

Po 12.7.2021 / Axa Aréna NTC
odporúčame!