iná akcia
trh / gastro

PechaKucha Night Bratislava vol.44: Gurmánsky špeciál

Gurmánstvo a gastronómia, budú leitmotívom špeciálnej 44. edície PechaKucha Night Bratislava, ktorá sa uskutoční 17. júla tentokrát výnimočne priamo pod holým nebom v areáli Novej Cvernovky.

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Počas večera divákom predstaví zaujímavých gastro odborníkov a kritikov, výnimočné malé prevádzky, kladúce dôraz na kvalitu, originalitu a udržateľnosť, ako aj ostrieľané a prosperujúce príklady podnikania v gastro biznise. Okrem toho nevynechá poctivých lokálnych pestovateľov, sociálne angažované iniciatívy, či projekty vybraných dizajnérov a vizuálnych umelcov, založené napríklad na komunitnom varení.

Gurmánsky špeciál, v podobe letného pikniku, avšak neprinesie iba inšpiratívnych hostí, ale aj ochutnávky dobrého jedla, vína a ďalších špecialít. Diváci sa môžu taktiež tešiť na malú pozornosť v podobe medzizubných kefiek od Curaprox Slovensko. Podujatie začne v nezmenenom čase o 19:00 ochutnávkami a piknikom, prezentácie hostí prídu na rad po zotmení o 20:20.

Júlovým vydaním súčasne pokračuje spolupráca podujatia s Vysokou školou výtvarných umení v Bratislave. V rámci nej sa na každej PechaKucha Night Bratislava predstavia študenti a študentky VŠVU. Priblížením mladého umenia môže širšia verejnosť spoznať začínajúcich autorov a autorky, ako aj aktuálne dianie na umeleckej škole. Študenti umeleckých škôl môžu taktiež po preukázaní platného ISIC-u navštíviť podujatie za symbolickú sumu 1 euro.

Hostia:
Diamonds Roastery Kávoví fanatici, ktorí sa od prvotného improvizovaného praženia kávy v popkornovači, prepracovali k vlastnej vyhlásenej pražiarni výberových káv.
Dodo Dobrík Grafický dizajnér so záujmom o nešľachtené divo rastúce rastliny a ich využitie v gastronómii. Dvanásť Duší Feministický gastro kolektív pôsobiaci v Novej Cvernovke, predstaví jeho členka a zároveň aj čerstvá absolventka VŠVU Simona Papšová.
Ján Šlinský Ekologický pestovateľ a autor trvalo udržateľného systému pestovania a odbytu zeleniny AgroKruh.
Ján Turinič Šéfpekár plnochutných potravín YEME vysvetlí, ako má vyzerať prevádzka kvalitného pekárstva bez kompromisov.
Jozef Koleják Scenárista a žurnalista, autor nevšedných gastronomických stĺpčekov v týždenníku .týždeň. Mareena Občianske združenie, ktorého víziou je Slovensko ako bezpečný a dôstojný domov pre
všetkých, s presvedčením, že tolerancia a porozumenie ide napríklad aj cez žalúdok.
MumBhai Express Shrey Sha, pôvodom Ind a zakladateľ foodtracku s kvalitnými pouličnými
indickými jedlami, priblíži svoje skúsenosti s rozbehom gastro prevádzky na Slovensku.
Nanuky Praha Originálne ručne vyrábané nanuky celoročne dostupné výhradne v kaviarni Praha v Brne.
Oto Kóňa Od práce v PR agentúre presedlal na podnikanie a spoluzaložil úspešné gastro prevádzky ako Regal Burger a NYC Corner.
Viktor Fehér Šéfkuchár vlastnej zážitkovej kuchyne Juśka Cuisine, a rovnako spolutvorca a koordinátor projektu košickej rybej reštaurácie Pán Ryba.
Vinárstvo Michal Bažalík Remeselné vinárstvo špecializujúce sa na výrobu naturálnych vín.

Vstup:
5,- Eur rezervácie na info@pechakucha.sk alebo na mieste
1,- Euro študenti a študentky umeleckých škôl s preukázaním platného študentského preukazu
Rezervácie: info@pechakucha.sk

Viac info
---------------------------------------------------------------------

Ako vôbec prvá PechaKucha na Slovensku vznikla v Bratislave presne pred desiatimi rokmi. 
Čím je PechaKucha Night výnimočná? Každý účinkujúci má na svoju prezentáciu k dispozícii presný čas 6 minút a 40 sekúnd. Je to čas, počas ktorého komentuje 20 obrázkov – svojich projektov, pričom každý z nich zostáva na projekčnom plátne presne 20 sekúnd, a ani o sekundu viac. Vďaka tomu prezentujúci rozpráva v tempe, pútavo a vecne.

Formát PechaKucha Night vznikol v roku 2003 v Tokiu a odvtedy pôsobí ako pozitívny vírus pre zvyšok sveta - sieť PechaKucha Night pokrýva už vyše 600 miest.

Odporúčame

divadlo

Red Cat Romantique

Ľúbostná poetika, elegantná erotika, burlesque, praktické rady kombinované s názornou a dôslednou výukou Kámasútry, hudobné i...Viac
22.8.2019 - 14.9.2019 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
divadlo

Horror Show

Výpravná hororová show, ktorá vás zavedie do podzemného sveta Bratislavy. Tam, kde plesajú upíri. Nebojte sa prísť plnokrvne...Viac
13.9.2019 - 31.10.2019 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa 2019

Jubilejný ročník Bratislavských jazzových dní sa bude po 45. krát konať počas troch dní od 25. do 27. októbra 2019.Viac
25.10.2019 - 27.10.2019 / INCHEBA - Expoaréna
odporúčame!
divadlo

Zámerné čakanie

Ut 20.8.2019 / Galéria Slovenskej výtvarnej únie / Umelka
odporúčame!