iná akcia

Noc vonku 2022

Stráviť v zime jedinú noc na ulici, bez prístrešia nad hlavou, je skúsenosť na celý život. Pre mnohých a mnohé je to však každodenná realita. Prespite spolu s nami v areáli Novej Cvernovky a poukážme spolu na to, že problém bezdomovectva a nedostupnosti bývania na Slovensku je nutné riešiť.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Na Slovensku žije podľa posledných dát viac ako 23 000 ľudí bez domova a ďalších vyše 660 000 žije pod hranicou príjmovej chudoby. Zdražovanie potravín a energetická kríza dramaticky ovplyvňujú práve najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva. Tento rok preto viac, ako inokedy pred tým, považujeme za dôležité upriamiť pozornosť na pomoc ľuďom bez domova a na prevenciu proti strate bývania.

9. ročník podujatia sa bude konať v priestoroch Novej Cvernovky. Súčasťou skupinovej prespávačky bude sprievodný program a diskusia v spolupráci s denníkom SME na tému Chudoba na Slovensku.

Program
19:00 - diskusia CHUDOBA NA SLOVENSKU v spolupráci s denníkom SME (vstupné je dobrovoľné vo forme spacáku alebo deky, ktoré môžetee odovzdať vo vestibule Novej Cvernovky)
Diskutujú: Alexandra Kárová, riaditeľka OZ Vagus / Pavel Hrica, riaditeľ organizácie Cesta von / Moderuje: Zuzana Kovačič Hanzelová
21:00 - Hudobný program
21:30 - Čítanie rozprávky na dobrú noc
22:00 - Uloženie sa na spánok

Počas posledných dvoch rokov, kedy sme sa nemohli stretávať, sa nám podarilo založiť aj veľmi peknú tradíciu prespávania vonku v rámci svojich vlastných možností na balkóne či v záhrade. Zapájali ste sa mnohí a mnohé aj z iných miest ako Bratislavy, a preto by sme radi v tomto pokračovali.

Pokiaľ nie je vo vašich možnostiach prísť 1. decembra prespať s nami do areálu Novej Cvernovky, solidaritu môžete vyjadriť aj takto:
1. 1. decembra strávite noc vonku na svojom balkóne, záhrade, niekde v exteriéri
2. urobíte si fotku,
3. zdieľate ju na sociálnych sieťach s hashtagom #nocvonku2022 a s označením @vagus_sk na Instagrame a @Vagus na Facebooku

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor OZ Vagus, Katedra sociálnej práce, Pdf UK v Bratislave. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

koncert

Sound Experiments Closing Event: Laura Agnusdei & Daniele Fabris (IT), Algorhythmics

Pi 17.2.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
koncert

Pro-Pain (USA) + Deadpoint (PL) + Flashback (CZ) + True Reason

Ne 2.7.2023 / Fuga
odporúčame!
festival

Punkáči deťom 2023

23.8.2023 - 26.8.2023 / Camping Opatovce
odporúčame!
film

Tár

Ne 26.2.2023 / Kino Pezinok
odporúčame!