koncert

Zrní (CZ)

Jedna z najvýraznejších kapiel na českej alternatívnej scéne - kapela Zrní príde predstaviť svoj posledný album Široko ďaleko.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Zrní plávu žánrami, posúvajú sa a zrejú. Stali sa tak sebavedomým a jasným bodom českej hudobnej scény. Štyria Honzovia a jeden Ondřej spolu hrajú v nezmenenej zostave od roku 2001.

Pohybujú sa v medzipriestore alternatívy a popkultúry. Nezameniteľná je poetika v ich textoch, práca s elektronikou aj skladateľsko-producentský prístup, v ktorom kombinujú žánre a panuje absolútna voľnosť. Ich hudba je čierna diera, ktorá pohltí čokoľvek: od glassovského minimalizmu cez podivné disco, folkové pesničkárstvo, po psychedelickú závrať.

Intimitu z dosiek dokážu na koncertoch pretaviť v obrovskú energiu. Vedia byť divokí aj jemní, zasnení aj priamočiari. To všetko robí zo Zrní jednu z najzaujímavejších a najvyzretejších kapiel českej hudobnej scény. Za sebou majú 7 radových albumov, za ktoré boli niekoľkokrát nominovaní na kapelu roka v hudobných cenách Anjel. V roku 2012 si túto sošku odniesli v kategórii objav roku.

"Písničky na albu Široko daleko vznikaly v průběhu pandemie v roce 2021. Pod vlivem pocitů pomíjivosti a smrtelnosti a zároveň nepomíjivosti a nekonečna, který pandemie přinesla, a za který jí vděčíme.
Po dvou deskách, na kterých jsme experimentovali s elektronikou, jsme tentokrát měli chuť nahrát desku stojící na našem nástrojovym složení. Zvukově jednoduchou a stručnou, s minimálním množstvím samplů. Chceme nahrávat spolu naživo, užít si ryzí kapelní energii. Vrátit se ke kořenům. A taky jsme si řekli: “nejsou prachy, musíme se uskromnit”. A tak jsme takovou desku natočili...

...Na týhle desce jsme zužitkovali všechny svoje dosavadní muzikantský zkušenosti a vrátili se zpátky někam tam, kde jsme začínali, když jsme kapelu zakládali. Tehdy to byla čirá euforie z hraní a z kamarádství, touha skládat veselý hipísácký písničky, šířit radost ze života. Kladenský děti květin. A to je duch i tohohle alba."

Vstupné: predpredaj 13€ (čoskoro) // na mieste 15€

Zrní je hra, zvuk divokého tanca aj kľudného zenu. Zrní sa počúva, prežíva žije aj žere. Do svojej hudby odlievajú beaty kladenských uhoľných strojov a svieži pocit vvýstupu hore. Charakteristický sound a k dokonalosti dovedená kombinácia elektroniky a pesničkárskej poetiky.

S talentom na melódie, miešaním moderného zvuku, súčasnej elektroniky a pesničkárskej poetiky sú ikonou novátorstva a hľadačstva na českej alternatívnej scéne. Od hrania na ulici sa vďaka talentu a usilovnosťou vypracovali na jej pomyselný vrchol.

Vzhľadom na štýlovú otvorenosť a inštrumentálnu zrelosť je v ich nezameniteľnej hudbe počuť akordeón aj beatbox, flautu i experimenty s looprom. Kolektívne vytváraná akusticko-elektronická hudba s mnohovrstevnatými textami sa tak chvíľami ponára aj do muzikantských krajín tanečnej hudby a experimentu.

Ich osobitý prejav na pódiu je rovnaký ako ich hudba: autentický, hutný, energický a hypnotický. Bez kalkulu, kompromisov a veľkého labelu za chrbtom žnú ich dosky ceny a nominácie. Okrem vypredaných klubov a hrania na hlavných pódiách veľkých festivalov sú napríklad majiteľmi ceny Anděl 2012 za Objav roku.

Členovia kapely:
Jan Unger (spev, flauta)
Jan Fišer (husle)
Jan Juklík (gitara, spev)
Jan Caithaml (basová gitara, spev)
Ondřej Slavík (bicie, akordeón, beatbox)

Odporúčame

koncert

SĽUK: Pastorále

Ne 17.12.2023 / Koncertná sieň Klarisky
odporúčame!
iná akcia

Trh - Piac - Markt

16.12.2023 - 30.12.2023 / Stará tržnica
odporúčame!
divadlo

Studio 34 - Party Show

Vychytená a uletená boogie woogie party show sa nesie v štýle 70´s. Originálny a plnokrvný živý jukebox spevákov a tanečníkov Red...Viac
Pi 19.1.2024 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
divadlo

Vojna a mier

10.12.2023 - 12.12.2023 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!