koncert

Zrní (CZ)

Už je to 10 rokov odkedy českí alternatívci Zrní vydali svoj najúspešnejší album Soundtrack ke konci světa. Príďte si ho vypočuť v plnom rozsahu naživo.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Zrní plávu žánrami, posúvajú sa a zrejú. Stali sa tak sebavedomým a jasným bodom českej hudobnej scény. Štyria Honzovia a jeden Ondřej spolu hrávajú už od roku 2001.

Od vydania ich najúspešnejšieho albumu Soundtrack ke konci světa uplynulo už 10 rokov, a preto si na túto jeseň pripravili tri výnimočné koncerty, kde album zaznie vcelku.

Zároveň so sebou prinesú reedíciu dávno vypredaného albumu na vinyle a CD, ktoré zatiaľ nebude možné kúpiť online, ale len na týchto troch koncertoch.

Vstupné: 13 €

Zrní je hra, zvuk divokého tanca aj kľudného zenu. Zrní sa počúva, prežíva žije aj žere. Do svojej hudby odlievajú beaty kladenských uhoľných strojov a svieži pocit vvýstupu hore. Charakteristický sound a k dokonalosti dovedená kombinácia elektroniky a pesničkárskej poetiky.

S talentom na melódie, miešaním moderného zvuku, súčasnej elektroniky a pesničkárskej poetiky sú ikonou novátorstva a hľadačstva na českej alternatívnej scéne. Od hrania na ulici sa vďaka talentu a usilovnosťou vypracovali na jej pomyselný vrchol.

Vzhľadom na štýlovú otvorenosť a inštrumentálnu zrelosť je v ich nezameniteľnej hudbe počuť akordeón aj beatbox, flautu i experimenty s looprom. Kolektívne vytváraná akusticko-elektronická hudba s mnohovrstevnatými textami sa tak chvíľami ponára aj do muzikantských krajín tanečnej hudby a experimentu.

Ich osobitý prejav na pódiu je rovnaký ako ich hudba: autentický, hutný, energický a hypnotický. Bez kalkulu, kompromisov a veľkého labelu za chrbtom žnú ich dosky ceny a nominácie. Okrem vypredaných klubov a hrania na hlavných pódiách veľkých festivalov sú napríklad majiteľmi ceny Anděl 2012 za Objav roku.

Členovia kapely:
Jan Unger (spev, flauta)
Jan Fišer (husle)
Jan Juklík (gitara, spev)
Jan Caithaml (basová gitara, spev)
Ondřej Slavík (bicie, akordeón, beatbox)

 

Odporúčame

vážna hudba

Novoročný koncert

Po 2.1.2023 / Slovenská filharmónia
odporúčame!
výstava

Gian Butturini (IT) – Postaviť sa nespravodlivosti

3.11.2022 - 30.11.2022 / Dom umenia, Národné osvetové centrum
odporúčame!
divadlo

Bratislava Burlesque Show

9.12.2022 - 16.12.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
divadlo

Divadlo SkRAT: Unavená žiadosť (predpremiéra+premiéra)

15.12.2022 - 16.12.2022 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!