iná akcia
prednáška / diskusia

Metódy vypočúvania a získavania informácií (webinár)

Lektor a kriminálny psychológ, Ondrej Kubík, vo svojej online prednáške určenej fanúšikom forenznej psychológie priblíži metódy vypočúvania a získavania informácií, ktoré sa používajú u nás a prezradí nám, ako sa dajú poznatky psychológie využívať v trestno-právnych situáciách. 

12.05.2021, St
Online
19:00

Oproti vám sedí podozrivý. Hovorí pravdu alebo klame? Je skutočne náhodným svedkom alebo sa pod jeho maskou skrýva kalkulujúci zločinec? Ako sa mu dostať pod kožu, ovplyvniť jeho myseľ a vymámiť z neho informácie? Kde sa nachádza hranica medzi vyšetrovaním a psychologickým trýznením? Nahliadnite s nami cez sklo vyšetrovacej miestnosti a spoznajte postupy, ktoré pri vypočúvaní používajú kriminálni psychológovia!

Ondrej Kubík bude vo svojom webinári pútavo rozprávať o:
— tom, kto je kriminálny psychológ a čo rieši
— tom, čo spadá pod pojem forenzná psychológia
— tom, ako rozpoznať klamstvo
— tom, ako prebiehajú výsluchy podozrivých v reálnom svete
— tom, ako sa líši výsluch mladistvých, dospelých či osôb s nižším intelektom
— konkrétnych prípadoch

Mgr. et Mgr. Ondrej Kubík, PhD
je kriminálny psychológ, právnik a bezpečnostný analytik. Kubík je uznávaný expert na psychologické posudzovanie vierohodnosti, vyšetrovaciu a kriminálnu psychológiu, psychológiu práva, psychológiu propagandy, psychológiu extrémizmu, technológiu propagandy a psychológiu informačnej bezpečnosti. Viac ako desať rokov pôsobil ako odborný konzultant Policajného zboru – kriminálny psychológ na účely psychologického posudzovania vierohodnosti výpovedí svedkov, podozrivých a obvinených. V súčasnosti sa zaoberá problematikou psychológie manipulácie ľudského správania, psychológiou propagandy a extrémizmu, experimentálnou a provokačnou propagandou a technológiou informačnej vojny v kontexte medzinárodného práva ozbrojených konfliktov a medzinárodného práva informačnej bezpečnosti.

Vstupenky za 10€ - 12€

FB event

Odporúčame

výstava

Akcia ZET - umenovedná výprava

19.11.2020 - 27.6.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
výstava

7x7: Sedem slobodných úvah o umení

6.5.2021 - 31.12.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
koncert

Judas Priest

Po 12.7.2021 / Axa Aréna NTC
odporúčame!
koncert

Erik Truffaz Quartet - zmena termínu

Ne 10.10.2021 / Ateliér Babylon
odporúčame!