iná akcia

Letobranie

SNM-Múzeum Červený Kameň vás pozýva už tento víkend na Letobranie, nový festivalový formát, ktorý počas letného víkendu spája na Červenom Kameni odborné podujatia, umelecké vystúpenia aj program pre rodiny s deťmi.
Táto akcia sa konala v minulosti

Do premiérového júlového Letobrania bude patriť napríklad:

Divadelná inscenácia Kráľova metresa, intímny príbeh o Marianne Pálffy, ktorá sa dostala z Červeného Kameňa až do spálne cisára Jozefa I. V unikátne poňatom hradnom podzemí pôjde o pôsobivé spojenie komornej drámy s monumentálnymi priestormi.

Koncert ženského vokálneho zoskupenia Paper Moon Trio, ktoré pôvodne pôsobilo v hudobnom zoskupení Bratislava Hot Serenader. Ich zámer je jediný - autentickou a originálnou interpretáciou preniesť diváka do zlatých ér swingu, charlestonu a inej hudby 20. rokov minulého storočia.

Deti zabaví medzinárodne oceňované Divadlo PIKI, ktoré už od roku 1990 patrí k najlepším kočovným divadlám na Slovensku. Využíva prvky bábkového divadla, pantomímy, klauniády a grotesky, dôraz na prekvapivé riešenia a herca.

V júlovom Čaji o piatej sa budeme v sprievode dobovej hudby, čaju a čajových špecialít rozprávať o uniforme Morica Pálffyho, posledného významného člena rodu Pálffy, politika stredoeurópskeho formátu.

Na odievanie bude zameraná aj Módna prehliadka, ktorá vás prevedie expozíciou a ukáže vám ju z netradičnej perspektívy. Zameria sa na historické odievanie sprostredkované cez portréty a repliky historických šiat.

Viac informácií

Odporúčame

koncert

God Is An Astronaut (IRL)

Svoju zmes space rocku, post rocku, inštrumentálu a ambientu privezie v auguste do Bratislavy írska štvorica God Is An Astronaut.Viac
Ne 11.8.2024 / Randal Club
odporúčame!
koncert

Kraak & Smaak Live (NL)

Holandské producentské trio Kraak & Smaak prídu na Slovensko so živou kapelou, aby predviedli, ako sa robí poriadne elektro...Viac
Št 14.11.2024 / Majestic music club
odporúčame!
vážna hudba

Záverečný koncert 59. ročníka Bratislavských hudobných slávností

Ne 6.10.2024 / Slovenská filharmónia
odporúčame!
film

Pomáda

Film vznikol podľa úspešného divadelného muzikálu Jima Jacobsa a Warrena Caseyho. V päťdesiatych rokoch sa Danny Zucco, žiak...Viac
St 31.7.2024 / Nová Cvernovka
odporúčame!