iná akcia
prednáška / diskusia

Dyslexia ako neuro-vývojová porucha u detí a dospelých (webinár)

Spoznajte symptómy a možnosti reedukácie porúch učenia u detí, dospievajúcich a dospelých, v prednáške poprednej expertky na špeciálnu pedagogiku, Olgy Zelinkovej!

Táto akcia sa konala v minulosti

Dyslexia, dysortografia, dysgrafia či dyskalkúlia. Poruchy učenia môžu aj tomu najmúdrejšiemu dieťaťu poriadne potrápiť život. Ako však skutočne odhaliť, že má dieťa poruchu učenia? Dá sa riziko zachytiť už v predškolskom veku? Aké môžu byť príčiny? Ako pristupovať k týmto deťom a aké edukačné prístupy zvoliť? Čo čaká dieťa s touto diagnózou počas štúdia a ako sa prejavuje mimo školskej lavice?

Spoločne si priblížime kognitívne procesy, ktoré sú sprievodnými znakmi porúch učenia, zmapujeme priebeh učenia jednotlivcov s touto diagnózou a zamyslíme sa nad tým, či predstavuje pre človeka iba celoživotnú záťaž, alebo naopak môže byť darom, ktorý vedie k aktivizácii jeho síl, sebapoznaniu a odhaleniu oblastí, v ktorých môže dosiahnuť vynikajúcich výsledkov. 

doc. PaedDr. Olga Zelinková, CSc.
je docentka v odbore špeciálna pedagogika, pôsobila na katedre špeciálnej pedagogiky Pedagogickej fakulty Univerzity Karlovej a na katedre psychosociálnych vied na Husitsko-teologickej fakulte. Zaoberá sa diagnostikou a reedukáciou porúch učenia od predškolského veku do dospelosti, poruchami správania, školskou zrelosťou. Bola zakladajúcim členom a predsedníčkou českej spoločnosti Dyslexia. Je autorkou mnohých monografií týkajúcich sa nielen porúch učenia, ale tiež pedagogickej diagnostiky a pedagogiky Marie Montessori. Založila nakladateľstvo DYS, kde vydáva Cvičenia pre dyslektikov, pracovné zošity pre nácvik čítania a písania. Zaoberá sa poradenskou činnosťou a pôsobí ako lektorka vzdelávacích kurzov pre učiteľov.

Ako webinár funguje?
— Prihlasovanie ľavou zadnou: Na webinár sa môžete pripojiť cez svoj telefón alebo notebook, nepotrebujete k tomu žiadne ďalšie technické vybavenie.
— Pred konaním webinára vám v deň jeho konania pošleme na e-mail odkaz, cez ktorý sa na webinár poľahky pripojíte. Ak si lístok zakúpite v deň konania webinára, odkaz vám zašleme pol hodinu pred jeho začiatkom.
— Zážitok pre aktívnych aj pasívnych poslucháčov: Do webinára sa môžete aktívne zapojiť a klásť otázky, ale zároveň je určený aj pre tých účastníkov, ktorí chcú radšej len počúvať.

Výhody webinára:
— Zúčastniť sa ho môžete z pohodlia vášho domova alebo kancelárie.
— V najbližších dňoch po uskutočnení webinára dostanete záznam, ktorý vám bude k dispozícii po dobu 30 dní.
— Efektívnejšie využitie vášho času bez potreby cestovania.
— Možnosti klásť otázky a komunikovať s lektorom webinára.
— Na jeden vstup sa môže zúčastniť celá domácnosť.

Odpovede na často kladené otázky

Vstupenky za 9€ - 11€

FB event

Odporúčame

koncert

Iva Bittová & Dunaj

Ne 6.6.2021 / Ateliér Babylon
odporúčame!
film

Raj na zemi

Dokumentárny film, zachytávajúci profesionálny aj súkromný osud reportéra Andreja Bána.Viac
Št 13.5.2021 / Kino Lumière - Kino doma (online)
odporúčame!
festival

Víkend otvorených parkov a záhrad 2021

XIII. ročník kultúrno-vzdelávacieho podujatia, ktorého cieľom je prezentovať hodnoty našich parkov a záhrad.Viac
4.6.2021 - 6.6.2021 / Bratislava
odporúčame!
koncert

Hooverphonic (BE)

Ut 5.10.2021 / Majestic music club
odporúčame!