iná akcia

Deň krivých zrkadiel 2017

Ľudia s mentálnym postihnutím s dobrovoľníkmi pomôžu skrášliť Sad Janka Kráľa a pripravia piknik tvorivosti a zábavy.


Táto akcia sa konala v minulosti


11. jún - Deň krivých zrkadiel - je dňom ľudí s mentálnym postihnutím. S heslom „Sme iní, ale nie horší!“ sa pootvárajú dvere do ich sveta. Spoznajte ich talent, schopnosti, názory... A každý kto chce, sa môže započúvať. V rôznych mestách Slovenska prebiehajú koncerty, predstavenia, tanečné vystúpenia, či rozličné sprievodné podujatia. Máte možnosť zakúpiť si originálne autentické výrobky z dielne ľudí s mentálnym postihnutím - také, aké nemá nik.

Tohtoročný Deň krivých zrkadiel v Bratislave bude opäť niečím výnimočný. Dva dni pred akciou, 9.6.2017 ľudia s mentálnym postihnutím v spolupráci s dobrovoľníkmi pomôžu komunite. Budú revitalizovať lavičky a odstraňovať náletové dreviny v Sade Janka Kráľa v Petržalke. Akcia sa bude konať v rámci akcie Naše mesto 2017  a v spolupráci s MČ Petržalka.

Následne, 11. júna popoludní odštartuje ďalší program v Petržalke  Piknikom tvorivosti a zábavy,  v Sade Janka Kráľa a pri Auparku, v prípade dobrého počasia.
14:00 do 16.00 budete môcť ochutnať z piknikového koša tanec, tkanie na krosnách, netradičné športy, rôzne veselé súťaže a hry plné pohody a radosti. Super program pre celú rodinu a všetkých, ktorí sa chcú zabaviť. Počas celej doby budú svoje originálne výrobky v stánkoch ponúkať zamestnanci a klienti domovov sociálnych služieb a chránených dielní z Bratislavy a okolia. 
16:00 do 17:00 sa cez Aupark a Sad Janka Kráľa preženie bubnový sprievod Campana Batucada.
17:00 do 19:00.Bodkou za celou akciou bude koncert Thomasa Puskailera a skupiny La3no Cubano pri Auparku (tam, kde sú detské ihriská).  Koncert od 17:00 sa koná za každého počasia, aj v prípade dažďa.
Akciu moderuje Karin Haydu.

Vstup je voľný.

Príďte sa zabaviť, spoznajte ľudí s mentálnym postihnutím.

Odporúčame

film

Angel Heart

Neo-noir s prvkami nadprirodzeného hororu s Mickeym Rourkeom a Robertom De Nirom.Viac
So 10.10.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
výstava

Filozofi v novembri 1989

30.10.2020 - 29.11.2020 / Staromestská galéria Zichy
odporúčame!
koncert

Saténové ruky

Saténové ruky sa považujú za nesprávnu odpoveď na britpop a správnu odpoveď na slovenský pop a český underground. Zatiaľ čo...Viac
So 10.10.2020 / .klub pod lampou
odporúčame!
film

Staříci

Z Oregonu v USA prilieta na pražské letisko emigrant Vlastimil, vojnový veterán a bývalý politický väzeň. Má už hodne vyše...Viac
FK Nostalgia / Kino Pezinok / Kino Záhoran
odporúčame!