film
prednáška / diskusia

Všetko najlepšie | Slávnosť krátkeho filmu

Filmový blok Všetko najlepšie predstavuje už tradičný výber slovenských krátkych filmov, ktoré upútali na medzinárodných filmových festivaloch. Príďte objaviť nových talentovaných režisérov a režisérky!
Táto akcia sa konala v minulosti

Projekcia krátkych filmov s diskusiou.

Réžia: Kristián Grupač, Martin Gonda, Kris Sagan, Daniel Rihák, Peter Hoferica
Výber pre vás zostavil Disco sailing tím.

Svit nežnej irónie | The Gleam of Delicate Irony
Kristián Grupač, 2019, 8 min.

Starý mládenec, ktorý na chvíľu opustí svoju dlhoročnú hrejivú rutinu, aby sa nakoniec mohol uistiť o bezpečnom návrate späť k nej.

Michal Babička sedí za stolom, popíja kávu a rutinérsky vystrihuje nové prasiatka do zbierky. Je samotár a ľudia ho desia. V jedno ráno je však všetko úplne inak. Na oko.

Pura Vida | Pura Vida
Martin Gonda, 2018, 30 min.

Ekonomická kríza prekračuje prahy domácností v hladovej doline a ľudia prichádzajú o prácu. Dvaja dospievajúci bratia sa búria proti svojmu otcovi, továrenskému predákovi, ktorý sa stáva terčom hnevu frustrovanej komunity.

Poetika Anima | Poetika Anima
Kris Sagan, 2018, 6 min.

Poetika Anima je nenaratívny animovaný film, ktorý vznikol na motív rovnomennej lyrickej básne, vytvorenej syntézou režisérkiných denníkových zápiskov. Nespočetné množstvo symbolov a obrazových metafor spoločne s originálnou atmosferickou hudbou od Frederica Robinsona vytvárajú interpretačne bohatý príbeh o žene, ktorá transformuje svoju úzkosť v tekutom časopriestore.

Výlet | The Trip
Daniel Rihák, 2018, 18 min.

Veroniku, mladú študentku medicíny, vezme na spontánny výlet do Tatier jej milenec Roman, profesor zo školy. Ich romantická hra rýchlo naberie dramatické obrátky, keď Veronika zistí, že Roman vie o jej tajomstve. Z výletu sa stáva boj o život.

4 dni po Vianociach | 4 Days after Christmas
Peter Hoferica, 2019, 12 min.

Východniar Matúš sa pokúša zaparkovať auto v zaprataných bratislavských uliciach a snaží sa pritom nepohádať s excentrickou sestrou. Tretí rok po sebe...

Dĺžka: 74 min
Krajina pôvodu: Slovensko

Odporúčame

film

Milosť

Príbeh rodičov vojaka vyrozprávaný z pohľadu ich sedemnásťročného vnuka Janeka. Film je zasadený do dramatických spomienok...Viac
Ut 28.1.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Sitra Achra

Tradičný koncert slovenskej bluesovej špičky: Boboš Procházka, Pišta Lengyel, Ajdži Szabo, Maťko Zajko. Sitra Archa opäť v .klube...Viac
Št 30.1.2020 / .klub pod lampou
odporúčame!
divadlo

Rozprávka o šťastnom konci

Rozprávke nechýba humor ani napätie, pohybová ladnosť až cirkusová akrobacia, výtvarná poézia ani scénická premenlivosť. A...Viac
15.2.2020 - 28.4.2020 / Slovenské národné divadlo - Historická budova
KIDSTOWN odporúčame!
party

Psychotic Reaction

So 15.2.2020 / Fuga
odporúčame!