film
prednáška / diskusia

Všetko najlepšie | Slávnosť krátkeho filmu

Filmový blok Všetko najlepšie predstavuje už tradičný výber slovenských krátkych filmov, ktoré upútali na medzinárodných filmových festivaloch. Príďte objaviť nových talentovaných režisérov a režisérky!
Táto akcia sa konala v minulosti

Projekcia krátkych filmov s diskusiou.

Réžia: Kristián Grupač, Martin Gonda, Kris Sagan, Daniel Rihák, Peter Hoferica
Výber pre vás zostavil Disco sailing tím.

Svit nežnej irónie | The Gleam of Delicate Irony
Kristián Grupač, 2019, 8 min.

Starý mládenec, ktorý na chvíľu opustí svoju dlhoročnú hrejivú rutinu, aby sa nakoniec mohol uistiť o bezpečnom návrate späť k nej.

Michal Babička sedí za stolom, popíja kávu a rutinérsky vystrihuje nové prasiatka do zbierky. Je samotár a ľudia ho desia. V jedno ráno je však všetko úplne inak. Na oko.

Pura Vida | Pura Vida
Martin Gonda, 2018, 30 min.

Ekonomická kríza prekračuje prahy domácností v hladovej doline a ľudia prichádzajú o prácu. Dvaja dospievajúci bratia sa búria proti svojmu otcovi, továrenskému predákovi, ktorý sa stáva terčom hnevu frustrovanej komunity.

Poetika Anima | Poetika Anima
Kris Sagan, 2018, 6 min.

Poetika Anima je nenaratívny animovaný film, ktorý vznikol na motív rovnomennej lyrickej básne, vytvorenej syntézou režisérkiných denníkových zápiskov. Nespočetné množstvo symbolov a obrazových metafor spoločne s originálnou atmosferickou hudbou od Frederica Robinsona vytvárajú interpretačne bohatý príbeh o žene, ktorá transformuje svoju úzkosť v tekutom časopriestore.

Výlet | The Trip
Daniel Rihák, 2018, 18 min.

Veroniku, mladú študentku medicíny, vezme na spontánny výlet do Tatier jej milenec Roman, profesor zo školy. Ich romantická hra rýchlo naberie dramatické obrátky, keď Veronika zistí, že Roman vie o jej tajomstve. Z výletu sa stáva boj o život.

4 dni po Vianociach | 4 Days after Christmas
Peter Hoferica, 2019, 12 min.

Východniar Matúš sa pokúša zaparkovať auto v zaprataných bratislavských uliciach a snaží sa pritom nepohádať s excentrickou sestrou. Tretí rok po sebe...

Dĺžka: 74 min
Krajina pôvodu: Slovensko

Odporúčame

výstava

Poklad Inkov

Spoznajte príbehy Inskej ríše, ktorá zrodila tých najodvážnejších bojovníkov, kde starodávne kultúry vládli oceánu a kde králi...Viac
24.6.2020 - 14.8.2020 / Bratislavský hrad
odporúčame!
koncert

Viva Musica! Juraj Bartoš - Classics & Jazz

Št 27.8.2020 / Stará radnica
odporúčame!
koncert

Saténové ruky

Saténové ruky sa považujú za nesprávnu odpoveď na britpop a správnu odpoveď na slovenský pop a český underground. Zatiaľ čo...Viac
So 15.8.2020 / .klub pod lampou
odporúčame!
koncert

Viva Musca! Kristin Lash & Jakob Grey

Št 20.8.2020 / Eurovea
odporúčame!