film

Virtuálny svet

Virtuálna realita umožňuje divákom dostať sa s pomocou 3D techniky a špeciálnych okuliarov priamo do centra dokumentárneho diania a prežiť ho doslova na vlastnej koži.
Táto akcia sa konala v minulosti

 UNHCR (UN Refugee Agency) prináša na Jeden svet 2 krátke filmy, ktoré vás prenesú do každodennej reality dvoch sýrskych detí bez toho, aby ste odlepili nohy od zeme.

Život v čase utečenstva
Omar je deväťročný chlapec, utečenec zo Sírie, ktorý trpý oslabujúcim nedostatkom hormónov. Počas obdobia v Libanone sa ako utečenec neliečil tri roky a následne Omara presunuli do Fínska. Pridajte sa k jeho kamarátke Warde Al-Jawahiry, ktorá bola sama utečenka, na unikátnu cestu virtuálnou realitou do Fínska a pozrite sa, ako sa mu DARÍ v jeho novom domove.

Oblaky nad Sidrou
Utečenecký tabor Za’atari v Jordánsku je domovom pre viac ako 80 000 sírskych utečencov, ktorí utekajú pred vojnou a násilím. Polovica z nich sú deti. Oblaky nad Sidrou je príbeh o 12-ročnom dievčatku, Sidre, ktorá tam žije od leta 2013. Film ju nasleduje do školy, provizórneho stanu a dokonca aj na futbalové ihrisko

Odporúčame

film

Nech je svetlo

Kino Mier Senec / Cinema City Aupark / Cinema City Eurovea / Kino Lumière / Cinemax Bory Mall
odporúčame!
prednáška / diskusia

Prechádzky starým Prešporkom: Ondrejský cintorín

Ut 26.11.2019 / Múzeum mesta Bratislavy MMB
odporúčame!
koncert

Korben Dallas / Bazén tour + David Stypka & Bandjeez (CZ)

Št 7.11.2019 / Majestic music club
odporúčame!
standup / talkshow

Pančlajn

St 23.10.2019 / Dunaj˜
odporúčame!