film

Vermeer - najväčšia výstava

Séria Exhibition on Screen prináša v tomto unikátnom filme súkromnú prehliadku výstavy v sprievode riaditeľa Rijksmusea a kurátora výstavy. Po spoločnom výskume Rijksmusea a múzea Mauritshuis v Haagu budú mať diváci možnosť hlbšie nahliadnuť do tajov Vermeerovho umenia.
odporúčame!

Na jar 2023 sa v Rijksmuseu v Amsterdame konala jedna z najvýznamnejších svetových výstav roka – historicky najväčšia výstava jedného z najfascinujúcejších umelcov všetkých dôb, tajomného holandského maliara Johannesa Vermeera.

So zápožičkami z celého sveta bolo možné na jednom mieste vidieť najslávnejšie Vermeerove diela – vrátane obrazov „Dievča s perlovou náušnicou“, „Geograf“, „Mliekarka“ alebo „Ulička v Delfte“. Vôbec prvýkrát v čerstvo reštaurovanej podobe bol vystavený i obraz „Dievča čítajúce list pri otvorenom okne“. 

Vermeer: The Greatest Exhibition, Veľká Británia, 2023, 90 min, titulky, 12+
Réžia:
David Bickerstaff
Hrajú: Robert Lindsay (rozprávač)

Film na ČSFD

Odporúčame

film

Na lodi Adamant

St 27.9.2023 / Kino Kultúrka Stupava
odporúčame!
film

Kuciak: Vražda novinára

Pi 29.9.2023 / Kino Kultúrka Stupava
odporúčame!
festival

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľna 2023

Poznáme hviezdy jazzákov! Do nášho mesta príde špička londýnskej jazzovej scény: The Comet Is Coming, Kamaal Williams, Kokoroko a...Viac
20.10.2023 - 22.10.2023 / A4 Studio, Trnavská cesta 39
odporúčame!
výstava

Ivan Popovič: Skaderuka - skadenoha

Samozrejme, že ho poznáte! To je ten, čo vytvoril pre (svoj) animovaný seriál Hlavičkove rozprávky postavu maliara (tiež Hlavičku...Viac
7.9.2023 - 30.11.2023 / TOTO! je galéria
odporúčame!