film
prednáška / diskusia

Reel Rock 14

Nenechajte si ujsť premiéru kultového pásma lezeckých filmov na veľkom plátne! Reel Rock vám každoročne prináša svetové premiéry toho najlepšieho z lezeckého sveta.

18.11.2019, Po

Nenechajte si ujsť premiéru kultového pásma lezeckých filmov na veľkom plátne! Reel Rock vám každoročne prináša svetové premiéry toho najlepšieho z lezeckého sveta. Tentokrát sa môžete tešiť na tri filmy, v ktorých sa vám predstavia už známe tváre, ale aj vychádzajúce hviezdy. Lezecké legendy Tommy Caldwell a Alex Honnold sa pobijú s Bradom Gobrightom a Jimom Reynoldsom o rýchlostný rekord na kultovej ceste The Nose na yosemitskom El Capitanovi. Boulderingová hviezda Nina Williams si otestuje svoje nervy na gigantických highballoch, z ktorých sa proste nepadá. A zamierime tiež do tradičného mormónskeho baníckeho mesta v Utahu, kam začali prúdiť lezci z ďalekého okolia, čo viedlo k prekvapivému stretu dvoch svetov.

Trepať sa tak ďaleko za polárny kruh len pre panenské lezecké kopce? A ešte k tomu na jachte? Tráviť celé dni na mori, kde vľavo, vpravo, vpredu, vzadu je len voda a plaviť sa intergalakticky pomaly? Riskovať kvalitnú nespavosť kvôli večnému slnku? Nosiť v lezeckom batohu okrem lana a železa aj zbraň na polárne medvede? Bolo nám to vlastne treba?
O tom aj o inom príde porozprávať Martin Krasňanský vo svojej prezentácii Grónsko-slovenská jachtársko-lezecká expedícia za polárnym kruhom.

Program: 
19:00 
prednáška Martin Krasňanský - Grónsko-slovenská jachtársko-lezecká expedícia za polárnym kruhom.

20:00 filmové pásmo Reel Rock 14
- The High Road s Ninou Williams
- The Nose Speed Record s Alexom Honnoldom a Tommym Caldwellom
- United States of Joe's o lezení v mormónskej komunite

---------

Vstup: 5€

Odporúčame

film

Studená vojna

V období budovania stalinského Poľska, ale tiež modernej západnej Európy sa odohráva príbeh veľkej osudovej lásky Zuly a Wiktora...Viac
St 13.11.2019 / Kino Lumière
odporúčame!
film

Salvador Dalí: Hľadanie nesmrteľnosti

Dokumentárny film zachytáva púť životom a dielom legendárneho španielskeho surrealistického maliara Salvadora Dalího, ale tiež...Viac
So 21.12.2019 / FK Nostalgia
odporúčame!
koncert

Longital + Mauna a Katarína Máliková + Postalgia

Št 28.11.2019 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Noc divadiel 2019

10. ročník Noci divadiel bude v znamení Nežnej.Viac
So 16.11.2019 / Bratislava
odporúčame!