film

Pissarro - otec impresionizmu

Bez „otca impresionizmu“ Camilla Pissarra, ktorý maľoval život na francúzskom vidieku, ale i scény z Montmartru, by nebolo žiadne impresionistické hnutie. Pissarro sa narodil v Západnej Indii, vášeň pre maľbu ale našiel až v Paríži.
odporúčame!
07.10.2023, So

Neskôr spojil skupinu umelcov do nového hnutia. Ich prvá výstava bola kritikmi opovrhovaná, získali ale nové meno – impresionisti. Nasledujúcich štyridsať rokov bol Pissarro hnacou silou toho, čo sa dnes stalo najpopulárnejším umeleckým hnutím všetkých dôb.

Tím Exhibition on Screen získal prístup do Ashmoleovho múzea (najstaršieho múzea vo Veľkej Británii), kde sa nachádza rozsiahla zbierka Pissarrovho umenia. Film tak ponúka jedinečný pohľad na biografiu, tvorbu a dôležitý prínos tohto veľkého umelca.

David Bickerstaff, UK, 2022, 94 min., 2D, angl. ver., tit., MP 12

Odporúčame

divadlo

Gen Z on the stage

26.9.2023 - 1.10.2023 / DPOH
odporúčame!
výstava

Z depozitára: Maximiliánova fontána

1.8.2023 - 30.9.2023 / Stará radnica MMB
odporúčame!
kurz / workshop

Workshop linorytu: Vyrývaj a tlač V.

Piaty z cyklu workshopov Vyrývaj a tlač. Ako sa pracuje s rydlom, valčekom a tlačiarenskými farbami ťa zoznámi výtvarníčka Vaness...Viac
So 7.10.2023 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
party

Tlak: Leeroy Thornhill - ex The Prodigy (UK)

Leeroy Thornhill, legenda elektronickej hudby a niekdajší člen kapely The Prodigy smeruje do klubu Šafko, kde zahrá poctivý rave...Viac
Pi 6.10.2023 / Šafko Klub
odporúčame!