film
iná akcia
prednáška / diskusia

Mountains Lovers: Bicykel, svet a my dvaja - Hory a mesto

Viac ako 30 krajín po celom svete a na bicykli. Zážitkov a nespočetne veľa bizarných a vtipných situácii, nad ktorými neraz zostával rozum stáť. Táto rezentácia nebude vyzerať štandardne. 

Táto akcia sa konala v minulosti

Mountain Lovers

Sme dvaja fotiaci bajkeri /Juro & Daša/, čo ponúkajú inšpiráciu pre mtb maniakov a milovníkov hôr, tvoriaci pod značkou Mountain Lovers. Našli sme cestu do hôr a navždy v nich nechali srdce. Tak sa tam teraz musíme stále vracať, aby neprestalo tĺcť. Necítime sa dobre v spotrebiteľskom stáde, preto robíme veľké množstvo aktivít, neraz načisto protichodných, ale všetky spája radosť z toho, že sme nezávislí a prežívame to, k čomu sme sa dopracovali sami. Od roku 2013 ponúkame inšpiráciu na blogu https://www.mtnlovers.sk - prostredníctvom príbehov, odohrávajúcich sa “mimo komfortnú zónu”, v odľahlých lesoch, na hrebeňoch hôr a v neobjavených lokalitách, kde nič nedostaneme zadarmo.

+ filmy Dušou oddaný zime, Vyberám si život, Na vlastný pohon cez Alpy

Dušou oddaný zime | Get Fat
Réžia: Dan Whelan, 2020, Kanada, 8 min., OV+ST

Krátky film o zimnej jazde na fatbajkoch v kanadských Skalnatých vrchoch.

Vyberám si život | Choosing To Live
Réžia: Jeff Bartlett, Matt Clark, 2020, Kanada, 8 min., Ov+ST

Počas smútenia nad stratou manžela napadlo Sarah Hornby, že by sa so zosnulým mužom mohla spojiť prostredníctvom jeho najväčšej vášne. Cieľ bol jednoduchý. Za jediný rok sa pokúsi prejsť všetkých 10 trás, ktoré Ryan zdokumentoval do cyklistického sprievodcu po kanadských Skalnatých vrchoch. Počas toho, ako šliapala do pedálov, sa s krajinou menila aj ona: smútok a bolesť zo straty vymenila za oslavu Ryanovho života i vlastnej jedinečnej cesty. Vybrala si život.

Na vlastný pohon cez Alpy |Bike2Boat Alps
Réžia: Olaf Obsommer, 2021, DE, 28 min., OV+ST

Klimaticky neutrálna cesta na bicykli a kajaku cez Alpy. Štyria kajakári Olaf Obsommer, Jens Klatt, Adrian Mattern a Bren Orton sa na bicykloch vydali za alpskými prírodnými skvostami a rýchle jazdy na divokých riekach boli už len čerešničkou na torte. Títo športovci musia často za divokou vodou lietať a zanechávajú tak za sebou obrovskú uhlíkovú stopu. Preto chceli ísť príkladom a zároveň na chvíľu uniknúť z ruchu každodenného života. Všetko, čo Adrian, Bren, Olaf a Jens potrebovali na cestu, si viezli na bicykloch: čln, pádlo, kajak, stan, spacák, oblečenie a jedlo. Jednu vec si však nepribalili – poriadne svaly na nohách. Veď načo by aj kajakárom boli?

Dĺžka: 74 min

Odporúčame

festival

Punkáči deťom 2022

24.8.2022 - 27.8.2022 / Letisko Trenčín
odporúčame!
divadlo

Staré dámy

Jedna žila v prepychu a v dobrej štvrti, druhá v chudobe a v kolónii na predmestí. Jedna je elegantná dáma, druhá celý život...Viac
Št 9.12.2021 / Štúdio L+S
odporúčame!
party

Gopnik Party vol.2

So 26.3.2022 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Saténové ruky (vianočný koncert)

So 11.12.2021 / .klub pod lampou
odporúčame!