film

Minizoom Lynne Sachs: kurátorský výber krátkych filmov

Lynne Sachs je americká filmárka a poetka, ktorá sa vo svojej tvorbe venuje dokumentárnym a krátkym experimentálnym filmom, filmovým esejám alebo živým performance vystúpeniam.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Jej práca často prekračuje hranice žánrov, využíva feministický prístup a introspektívnou formou skúma zložitý vzťah medzi osobným pozorovaním a univerzálnou historickou skúsenosťou. Zaujíma ju implicitné spojenie medzi telom, kamerou a materiálnosťou samotného filmu. Jej doterajšia tvorba pozostáva z viac ako 40 filmov, niekoľkých inštalácií a hybridných performance vystúpení. Vo výbere uvidíte napríklad krátky film A Month of Single Frames (2020), ktorý vytvorila pre legendárnu americký experimentálnu filmárku Barbaru Hammer, získal hlavnú cenu na minuloročnom Medzinárodnom festivale krátkeho filmu v Oberhausene či film Maya at 24, ktorý bol premietaný v sekcii Fascinace na MFDF Ji.hlava 2021.

Réžia Lynne Sachs, eng + eng titulky

vstupné: 4 € / 2 € zľavnené

Odporúčame

koncert

Paradise Lost

Paradise Lost po piatoch rokoch opäť v našom meste. Vedľa Anathemy a My Dying Bride základný pilier death/doomu a neskôr doom...Viac
St 12.10.2022 / Majestic music club
odporúčame!
divadlo

Horror Show

St 24.8.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
vážna hudba

Viva Musica! Pianographique

Št 14.7.2022 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!
výstava

Dvadsať rokov Pamätníka Chatama Sofera

10.6.2022 - 9.10.2022 / Židovské komunitné múzeum
odporúčame!