film

Kým sa skončí táto noc

Počas jednej noci sa v bare tatranského hotela stretáva pestrá spoločnosť: mladé úradníčky aj mladí inštalatéri, stavebný majster aj bývalý major britskej armády.
Táto akcia sa konala v minulosti

Psychologická sonda do vnútra ľudí, ktorí prežívajú noc v prepychovom nočnom podniku. Rozpráva príbeh o dvoch mladých úradníčkach, ktoré po celý rok šetria na niekoľko dní bezstarostného života, dvoch mladých inštalatéroch hľadajúcich erotické dobrodružstvo, stavebnom majstrovi a jeho sprenevere výplaty celej partie, neuznanom vynálezcovi a bývalom majorovi britskej armády, ktorého politické príkoria povojnových čias priviedli k alkoholizmu.

Film režiséra Petra Solana a scenáristu Tibora Vichtu vznikal na tú dobu unikátnym spôsobom. Nemal pevný scenár a nakrúcal sa viacerými kamerami na kontaktný zvuk. Svoje prvé väčšie úlohy tu stvárnili vtedy čerství absolventi a neskoršie herecké legendy Marián Labuda a Stano Dančiak.

Film zaujal aj v zahraničí – získal Čestný diplom na festivale v Locarne.

Kým sa skončí táto noc, réžia: Peter Solan, Československo, 1965, 86 min., 15+, jazyk: slovenčina (orig.), titulky: angličtina
Hrajú:
Jana Gýrová, Jitka Zelenohorská, Stano Dančiak, Marián Labuda, Július Pántik

Film na ČSFD

Odporúčame

iná akcia

Šermiarske utorky v Starej radnici

Múzeum mesta Bratislavy (MMB) / Stará radnica MMB
odporúčame!
výstava

Stano Pekár - Konštelácie

V dokumentaristickej tvorbe sa umelec Stano Pekár priklonil k teórii tzv. „nerozhodujúceho okamihu“ - nedramatizované poňatie...Viac
3.4.2025 - 2.11.2025 / Stredoeurópsky dom fotografie
odporúčame!
party

All Fun No Rules

Žiadne pravidlá, iba zábava s DJom Demi v Good Life Club.Viac
Pi 15.8.2025 / Good Life Club
odporúčame!
výstava

Natália Trejbalová - Never Ground

Natália Trejbalová v podzemných priestoroch Pálffyho paláca predstavuje novú miestošpecifickú videoinštaláciu a sériu objektov "...Viac
13.3.2025 - 21.9.2025 / GMB - Pálffyho palác
odporúčame!