film

Klimt & Bozk

Pútavý film sa ponára do detailov a vášne obklopujúcich ikonické umelecké dielo „Bozk“ škandalózneho maliara dekadencie Gustava Klimta.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Klimtov „Bozk“ je jedným z najznámejších a najreprodukovanejších obrazov na svete. Je to možno najčastejší plagát na študentských domovoch od Pekingu až po Boston. Tento záživný obraz neznámeho objímajúceho sa páru bol namaľovaný vo Viedni okolo roku 1908 a už od svojho vzniku uchvacuje svojou tajomnosťou a zmyselnosťou.

Čo sa skrýva za príťažlivou maľbou? A kým vlastne bol umelec, ktorý ju vytvoril? Preneste sa do viedenského múzea Belvedere za jedným z najikonickejších obrazov všetkých dôb, ponorte sa do detailov z pravého zlata, dekoratívnych vzorov, symboliky i horúcej erotiky a spoznajte pozoruhodnú Viedeň na prelome 19. a 20. storočia, kde nový svet zápasil s tým starým.

Klimt and the Kiss, USA, 2023, 90 min, 12+, titulky
Réžia:
Ali Ray

Film na ČSFD

Odporúčame

koncert

Danube Music Day: DJ Shadow

St 26.6.2024 / Majestic music club
odporúčame!
divadlo

Debris Company: Hunger

Ut 21.5.2024 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
film

Zóna záujmu

Rudolf, Hedwiga a ich deti žijú vo veľkom dome s krásnou, udržovanou záhradou. Každý deň slávia spoločnou večerou, spomínajú na...Viac
St 22.5.2024 / Kino Film Europe
odporúčame!
divadlo

Pressburger Fight Club

Po vyhlásení autonómie na jeseň 1938 vrcholí na Slovensku silná vlna antisemitských nálad. Židov nemá kto chrániť, musia sa...Viac
Ne 16.6.2024 / DPOH
odporúčame!