film

Idiokracia

V internetovom slovníku Urban Dictionary sa píše, že Idiocracy je film, ktorý bol pôvodne komédiou, ale stal sa dokumentom. Aj tak by sa dal charakterizovať tento nadčasový film Mika Judgea – tvorcu legendárnych postavičiek Beavisa&Buttheada z MTV.
Táto akcia sa konala v minulosti

Niektorí tento titul porovnávaju dokonca so známejšou snímkou Don’t Look Up.

Hlavnou postavou je vojenský knihovník Joe a prostitútka Rita, ktorí sa po hybernácii omylom prebudia v roku 2505. Zistia, že spoločnosť zdegenerovala pod náporom reklám a hlúpych televíznych programov a oni sú zrazu najmúdrejšími ľuďmi na planéte. Je teda na priemernom Joeovi a jeho spoločníčke, aby vrátili ľudskú evolúciu späť na správnu cestu.

O vizionárstve tohto snímku niet pochýb, keďže prezident tu je bývalý wrestlingový zápasník, ktorý nemá problém vystrielať v Kapitole zásobník zo samopalu a kritické myslenie je neexistujúci pojem.

Idiocracy, USA, 2006, 84 min, titulky, 15+
Réžia:
Mike Judge
Hrajú: Luke Wilson, Maya Rudolph, Dax Shepard, Terry Crews, Anthony 'Citric' Campos, David Herman, Michael McCafferty

Film na ČSFD

Film je súčasťou Medzinárodného filmového festivalu Febiofest 2024. Pozrite si kompletný program.

Odporúčame

film

Hlas lesa

V Hlase lesa počujeme všetko, čo sme počuť nechceli. Les sa vychováva pílou. Aspoň tak to stále učia na lesníckych školách. Ale...Viac
Kino Lumière / Cinema City Eurovea / Cinemax Bory Mall
odporúčame!
festival

litera fest 2025

Opusťte na chvíľu túto planétu a uniknite do sveta desiatich najlepších slovenských próz, ktoré vyšli uplynulý rok. Počas 4 dní...Viac
16.6.2025 - 19.6.2025 / Pink Whale
odporúčame!
divadlo

Kontrabas

Hra, s ktorou Martin Huba na javisku Štúdia L+S strávil dvadsaťštyri rokov života. Po desaťročnej pauze sa vracia silnejší ako...Viac
Št 26.6.2025 / Štúdio L+S
odporúčame!
vážna hudba

Frida Bollani Magoni

Št 12.6.2025 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!