film

Hotel Chelsea

Legendárny newyorský hotel Chelsea býval v 60. rokoch minulého storočia útočiskom najslávnejších undergroundových umelcov a umelkýň svojej doby.
odporúčame!
20.06.2023, Ut

Stopy tu zanechali Patti Smith, Janis Joplin, Jim Morrison, Dylan Thomas, Allen Ginsberg, Bob Dylan alebo Jimi Hendrix. O nich ale tento film nie je.

Temne poetický film s pohlcujúcou atmosférou zachytáva možno ich tiene, predovšetkým je ale melancholickým portrétom fascinujúceho, umierajúceho ducha samotného hotela, ktorý udržuje pri živote jeho súčasné obyvateľstvo.

Svojrázne postavičky prapodivných nájomníkov – umelkýň pamätníkov a podivínov, ktorí odmietli opustiť hotel počas jeho takmer desaťročnej rekonštrukcie do podoby generického „trendy“ miesta. Vďaka nim zostal Chelsea hotel ešte chvíľu zachovaný ako svojbytný organizmus, v ktorom stále prežívajú sny, hoci jeho múry už trochu páchnu hnilobou a niečo nové sa z neho ešte len rodí…

Dreaming Walls, BE/FR/NL/SE/USA, 2022, 80 min., en + cz titulky
Réžia: Amélie van Elmbt, Maya Duverdier

Film na ČSFD

Vstupné: 4 € predpredaj / 3 € zľavnené / 5 € na mieste

 

Odporúčame

festival

Noc architektúry a dizajnu

Noc architektúry a dizajnu je multižánrová platforma poskytujúca náhľad do centra diania na FAD STU. Večerná udalosť, kedy sa...Viac
Št 22.6.2023 / Fakulta architektúry a dizajnu STU
odporúčame!
letný festival

Hradby samoty XII.

13.7.2023 - 15.7.2023 / Kaštieľ Jablonica
odporúčame!
koncert

IAMX (GB)

Ut 26.9.2023 / Majestic music club
odporúčame!
letný festival

Sound Garden Festival 2023

10.6.2023 - 10.6.2023 / Galéria P.M. Bohúňa, Liptovský Mikuláš
odporúčame!