koncert

Kosheen & Sian Evans (UK)

Britská kapela Kosheen s fenomenálnou speváčkou Sian Evans chystá špeciálne klubové turné "Celebrating 25 year of Kosheen" na oslavu 25 rokov svojej existencie, v rámci ktorého vystúpi po dvanástich rokoch aj v Bratislave.
odporúčame!
15.11.2024, Pi

Kosheen pôsobí na hudobnej scéne už 25 rokov a patrí medzi významných hráčov na elektronickej scéne. Ich hudba v sebe mieša rôzne žánre: drum'n'bass, synth-pop, trip-hop, dokonca aj rock alebo techno.

Kosheen má na svedomí päť radových albumov, pričom ich najväčšie hity pochádzajú predovšetkým z prvých dvoch. Z prvého albumu Resist sú to skladby Hide U, Catch, a Suicide, z druhého Kokopelli bodoval singel All in my Head.

Front-woman skupiny je speváčka Sian Evans, ktorá svojou nákazlivou životnou energiou, nadšením a nevšednou charizmatickou osobnosťou, neustále obohacuje vystúpenia kapely. Okrem Kosheen spolupracovala s mnohými špičkovými producentmi ako sú DJ Fresh, Stanton Warriors, Roger Shah, Dino Psaras, Kid Creme, Chicane, Jody Wisternoff či Headhunterz.

Po niekoľkoročnej pauze sa kapela Kosheen v roku 2019 znovu objavila na festivalových pódiách. Vystúpili na Glastonbury, Boomtowne, či Revolution Festivale.

S čerstvou energiou s pôvodným bubeníkom Mitchellom Gloverom a ďalšími prvotriednymi muzikantmi prinášajú súčasní Kosheen ďalšie zaujímavé farby a nuansy vo zvuku a emotívnej show s dominantným Sianiným hlasom, ktorý je zárukou kontinuity, inšpirácie a silného poslucháčskeho zážitku.

Po rýchlo vypredanom masívnom turné Resist 20th Anniversary pokračujú Sian Evans & Kosheen v upevňovaní svojej povesti jednej z najikonickejších kapiel svojej doby.

Vstupné: predpredaj od 31€

Odporúčame

koncert

Ankramu

“Vidiecka avantgarda, bigbít obohatený o akordy v zajatí vízie.”Viac
Pi 19.4.2024 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
výstava

Umenie, ktoré zostalo

Zbierka Medzinárodného bienále mladých výtvarníkov DANUVIUS 68. Výstava predstavuje dlhé roky nevystavovaný (zabudnutý) súbor...Viac
28.3.2024 - 25.8.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
film

Sucho

Ne 14.4.2024 / Artkino Za zrkadlom
odporúčame!
koncert

Jarné BJD: The Wooten Brothers

Victor, basa, Joseph, klávesy, Roy, bicie, Regi, gitara. Už viac ako štyri desaťročia sú Wootenovci známi ako najtalentovanejšia...Viac
Št 16.5.2024 / Majestic music club
odporúčame!