film

Dominion

Pkotg komunita Vás v spolupráci so Slovenskou vegánskou spoločnosťou pozýva na premietanie filmu Dominion vrámci zimného Family Festu v bratislavskom Kulturáku.
Táto akcia sa konala v minulosti

Od svojej svetovej premiéry v Melbourne získal Dominion hneď niekoľko ocenení. Najviac (až 7!) ich získal v rámci Hollywood International Independent Documentary Awards, kde vyhral v kategóriách najlepší film mesiaca, trailer, príbeh, scenár, režisér, hudba či komentár.

Dominion je austrálsky dokumentárny film nakrútený producentom filmu Lucent, ktorý odkrýva každodenné praktiky využívania zvierat ľuďmi. Pri natáčaní tohto filmu boli použité skryté kamery a drony, aby sa zachytila neskreslená a objektívna realita. Hoci sa jedná o zábery z Austrálie, so zvieratami sa podobne zaobchádza na celom svete.

Snímka odhaľuje celkovo až 6 foriem (ne)ľudského zaobchádzania so zvieratami, a to nielen hospodárskymi, spoločenskými a divožijúcimi, ale aj tými, ktoré sú využívané na vedecký výskum, pre zábavu či v odevnom priemysle. Názvom filmu chceli autori spochybniť morálnosť a spravodlivosť „nadvlády“ človeka nad zvieratami.

Upozorňujeme, že film obsahuje reálne zábery využívania zvierat, ktoré môžu rozrušiť citlivé povahy a deti.

Dominion, Austrália, 2018, 120 min.
Réžia:
Chris Delforce
Hrajú: Joaquin Phoenix (vyp.), Rooney Mara (vyp.), Sadie Sink (vyp.), Chris Delforce (vyp.), Sia (vyp.)

Film na Čsfd.cz

--------

Vstup je voľný

Odporúčame

film

Salvador Dalí: Hľadanie nesmrteľnosti

Dokumentárny film zachytáva púť životom a dielom legendárneho španielskeho surrealistického maliara Salvadora Dalího, ale tiež...Viac
Ut 17.9.2019 / Kino Mier Modra
odporúčame!
party

SIGNAll_FM & Drumatique

Pi 18.10.2019 / Dunaj˜
odporúčame!
výstava

Martin Benka

Výstava ponúka výber diel významného slovenského maliara, grafika a ilustrátora Martina Benku, ktorý patrí k zakladateľom...Viac
21.9.2018 - 31.12.2019 / Historické múzeum SNM
odporúčame!
prednáška / diskusia

Veda v divadle II

St 25.9.2019 / Štúdio 12
odporúčame!