film

Dominion

Pkotg komunita Vás v spolupráci so Slovenskou vegánskou spoločnosťou pozýva na premietanie filmu Dominion vrámci zimného Family Festu v bratislavskom Kulturáku.
Táto akcia sa konala v minulosti

Od svojej svetovej premiéry v Melbourne získal Dominion hneď niekoľko ocenení. Najviac (až 7!) ich získal v rámci Hollywood International Independent Documentary Awards, kde vyhral v kategóriách najlepší film mesiaca, trailer, príbeh, scenár, režisér, hudba či komentár.

Dominion je austrálsky dokumentárny film nakrútený producentom filmu Lucent, ktorý odkrýva každodenné praktiky využívania zvierat ľuďmi. Pri natáčaní tohto filmu boli použité skryté kamery a drony, aby sa zachytila neskreslená a objektívna realita. Hoci sa jedná o zábery z Austrálie, so zvieratami sa podobne zaobchádza na celom svete.

Snímka odhaľuje celkovo až 6 foriem (ne)ľudského zaobchádzania so zvieratami, a to nielen hospodárskymi, spoločenskými a divožijúcimi, ale aj tými, ktoré sú využívané na vedecký výskum, pre zábavu či v odevnom priemysle. Názvom filmu chceli autori spochybniť morálnosť a spravodlivosť „nadvlády“ človeka nad zvieratami.

Upozorňujeme, že film obsahuje reálne zábery využívania zvierat, ktoré môžu rozrušiť citlivé povahy a deti.

Dominion, Austrália, 2018, 120 min.
Réžia:
Chris Delforce
Hrajú: Joaquin Phoenix (vyp.), Rooney Mara (vyp.), Sadie Sink (vyp.), Chris Delforce (vyp.), Sia (vyp.)

Film na Čsfd.cz

--------

Vstup je voľný

Odporúčame

cestovanie

Cestovateľské kino: Kuba

Ut 21.7.2020 / Dunaj˜
odporúčame!
výstava

LV100. Ladislav Vychodil a scéna 20. storočia

V roku 2020 si slovenské profesionálne divadlo pripomína 100 rokov od svojho vzniku. Slovenská národná galéria pripravila pri...Viac
28.2.2020 - 5.7.2020 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
festival

Sensorium 2020

28.8.2020 - 30.8.2020 / Bratislava
odporúčame!
prednáška / diskusia

1000 rokov histórie

9.6.2020 - 10.11.2020 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
odporúčame!