Táto akcia sa konala v minulosti

The Demons of Dorothy (r. Alexis Langlois)

Dorothy je filmová režisérka a tak trochu lúzerka. Jedného večera, posilnená Heinekenom, sa pustí do písania scenára, keď jej zábavu pokazí telefonát od producenta: dosť bolo queer komédií, je čas začať točiť mainstreamové filmy! Aby Dorothy neupadla do najhlbších hlbín zúfalstva, hľadá útechu vo svojej obľúbenej televíznej relácii Romy the Vampire Slayer. Nanešťastie sa objavia jej vlastní démoni.

House of Velvet (r. Ivana Hucíková)

Portrét prvého česko-slovenského ballroomového housu Kiki House of Velvet. Momenty zo života členov a členiek housu plynú z tanečného do naratívneho, zo snového do reálneho, z individuálneho do kolektívneho. Cez vhľady do ich každodenného života film sleduje kontrast medzi vonkajším svetom a bezpečím, ktoré nachádzajú vo vnútri housu a komunity.

The Struggle is the End (r. Arthur Thomas-Pavlowsky)

Je 26. jún a do boxerského ringu, ktorý je postavený na úrade práce, vstupujú boxeri a boxerky kolektívu Boxe Massilia, sprevádzaní jasajúcim davom. Ale čo ak sa prostredníctvom tohto starodávneho spektáklu odohráva iný, rozhodujúcejší a zásadnejší boj? Protagoniststvo krátkometrážneho dokumentárneho filmu objasňuje pozitívny vplyv boxovania ako nástroja (seba)obrany pred diskrimináciou a násilím, ale aj budovania komunity a praktizovania fyzickej aktivity. 

Pásmo troch krátkych filmov. Jazyk: fr, sk + eng subs, 73 min, 15+

Odporúčame

výstava

Petra Feriancová: Antigonine oči

12.3.2026 - 2.5.2026 / Galéria FOG
odporúčame!
vážna hudba

Quasars Ensemble: Kurtágiána

"Kurtágiána" sa pripája k sérii podujatí pri príležitosti 100. výročia narodenia skladateľa Györgya Kurtága a ponúka jedinečný...Viac
St 29.4.2026 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
od vás odporúčame!
divadlo

Royal Burlesque

7.5.2026 - 15.5.2026 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
film

Bratislava v pohybe: Večer tanečného filmu

Ut 28.4.2026 / Edison Filmhub
odporúčame!