film

Carlos: The Santana Journey

Živelný dokument Carlos ponúka nové rozhovory so Santanom a jeho rodinou spolu s mimoradnymi, doposiaľ nevidenými archívnymi zábermi, vrátane domácich videonahrávok, ktoré vytvoril sám Santana. Uvidíte záznamy z koncertov aj momentky zo zákulisia.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
23.09.2023, So

Dvojnásobný držiteľ ceny Emmy, režisér Rudy Valdez, tak vytvára intímny a bohatý dokument o mužovi, ktorého zvuk okúzľuje fanúšikov, ktorí milujú – ako hovorí Santanov slávny verš – "ako plynie rytmus". V kinách len v sobotu 23. septembra a v stredu 27. septembra 2023.

V piatich rokoch sa v rodnom Mexiku naučil hrať na husle. Ako osemročný objavil celoživotnú lásku ku gitare. V 14 rokoch sa ako pouličný hudobník zdokonalil v hre na gitaru a v štýle vystupovania. Ešte ako teenager založil vlastnú kapelu. V 22 rokoch – tesne pred vydaním svojho prvého slávneho albumu – sa Carlos Santana stal jedným z hlavných objavov legendárneho Woodstocku a 16. augusta 1969 patril medzi headlinerov druhého popoludnia slávneho festivalu. Santana, ktorý je už 50 rokov legendou hudobného priemyslu a desaťkrát získal cenu Grammy, patrí aj naďalej medzi najvýznamnejších muzikantov. Vo svojej tvorbe mieša jazz, blues a mexické mariachi s rockandrollovou energiou. 

Carlos: The Santana Journey, USA, 2023, 98 min, 12+, titulky
Réžia:
Rudy Valdez
Hrajú: Carlos Santana

Film na ČSFD

Odporúčame

výstava

Božena Němcová: osobnosť – dielo - mýtus

Výstava konfrontuje dielo a životné reálie Boženy Němcovej s mýtom, ktorý sa začal utvárať už počas jej života. Pozornosť súčasne...Viac
16.5.2024 - 15.6.2024 / Univerzitná knižnica v Bratislave
odporúčame!
koncert

Danube Music Day: DJ Shadow

St 26.6.2024 / Majestic music club
odporúčame!
iná akcia

Bratislavské mineralogické dni

So 19.10.2024 / Dom kultúry Ružinov
odporúčame!
film

To sa mi snáď len zdá

Nicolas Cage v úlohe nenápadného vysokoškolského profesora Paula. Ten sa zo dňa na deň začne objavovať v snoch miliónov ľudí po...Viac
Kino Mier Senec / Kino Lumière
odporúčame!