film

Bozk

Príbeh sleduje Antona, ktorý sa túži stať dôstojníkom kavalérie. Počas výcviku prikáže svojej čate, aby pomohla istému barónovi. To ho privedie k stretnutiu s jeho dcérou Editou, ktorá sa stala obeťou vážnej nehody.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
01.02.2024, Št

Píše sa rok 1913 a v Európe sa šíria zvesti o vojne. Anton je mladý muž, ktorý túži očistiť meno svojej rodiny od hanby, ktorú spôsobil jeho otec, keď ich opustil.

Teraz sa chce presadiť a stať sa dôstojníkom jazdectva. Počas vojenského cvičenia pomáha starnúcemu šľachticovi, ktorý ho pozve do svojho sídla. Tam sa zoznámi s jeho dcérou Edith, ktorá je v dôsledku smrteľnej nehody pripútaná na invalidný vozík.

Antona prijmú do rodiny, čo mu dáva nádej na dobrú budúcnosť, ale čím bližšie je k Edith, tým viac sa obáva, že ju sklame a zraní. Z tohto dôvodu čoskoro stratí odvahu úprimne vyjadriť svoje city. Bozk je tak drámou dánskeho režiséra Billeho Augusta o mladom mužovi, ktorý sa zapletie do siete sľubov, lží a morálnych záväzkov.

Režisér filmu Bille August patrí k najoceňovanejším a svojou tvorbou najrozmanitejším dánskym filmárom. Je jedným z deviatich režisérov, ktorým sa za celú históriu filmového festivalu v Cannes podarilo získať Zlatú palmu dvakrát. Pýšiť sa môže aj Oscarom za najlepší cudzojazyčný film (Pelle Dobyvateľ, 1987) a Zlatým glóbusom.

Kysset, Dánsko, 2023, 116 min, 15+
Réžia:
Bille August
Hrajú: Esben Smed, Clara Rosager, Lars Mikkelsen, Rosalinde Mynster, Greg Latter, David Dencik, Lars Phister

Film na ČSFD

Odporúčame

festival

Jarné BJD: The Wooten Brothers, Mike Stern Band

16.5.2024 - 21.5.2024 / Majestic music club
odporúčame!
výstava

Matúš Zajac - Krajina tvárí

Výstava fotografa Matúša Zajaca prezentuje výber portrétov známych aj neznámych osobností od roku 1991 po súčasnosť. Počas...Viac
8.4.2024 - 20.4.2024 / Galéria Starý Avion
odporúčame!
koncert

Klub Za Oponou: Berlin Manson + hostia

Vesmírny DIY punk Berlin Manson vydáva koncom marca 2024 svoj prvý album Poor but sexy a vyráža na turné, v rámci ktorého...Viac
So 20.4.2024 / Kultúrne centrum Modra
odporúčame!
festival

Grape 2024

9.8.2024 - 10.8.2024 / letisko Trenčín
odporúčame!